FK Dobrovice - ČLU Beroun 5:0

09.06.2012 Kategorie: Tým A

Kdo si tentokrát v Dobrovici nenechal ujít fotbalové sobotní odpoledne, rozhodně nelitoval. V domácí rozlužce s touto sezónou se mu dostalo pěkné sportovní podívané okořeněné spoustou gólů a mohl oslavit nejen domácí vítězství, ale i postup do vyšší soutěže a to obojí navíc ve dvojité dávce.
Zápasu hlavního týmu totiž předcházel mač rezervy, která si z domácí rozlučky s okresním přeborem udělala exhibici a soupeře z Bezna přejela potupným skóre 10:2. Více k zápasu B týmu samozřejmě jako tradičně přineseme v samostatném článku.
Zatímco rezerva již měla postup dávno jistý, hlavnímu týmu ještě jistota chyběla. Pokud by Český Brod dokázal v obou zbývajících zápasech zvítězit, Dobrovice by potřebovala alespoň dva body, aby si postup zajistila. Úkol tedy zněl jasně - využít domácího prostředí a potěšit příznivce nejen výhrou, ale i pojistkou postupu. Tento úkol nám soupeř nečekaně ulehčil. ČLU Beroun totiž dorazil jen v devíti lidech včetně brankáře! Celý zápas tedy musel odehrát oslaben o dva hráče a bez možnosti střídání. Zbytek mužstva se údajně z neznámých důvodů nevrátil z Polska, kam odcestoval fandit naší reprezentaci na Mistrovství Evropy. Od našeho fanklubu se tak hostím dostalo potměšilého skandování "Beroun je v Polsku".
Nám nikdo nechyběl, naopak do sestavy se vrátili Gába a David Miškovský, a Gábův dočasný zástupce Hnízdo našel místo na kraji obrany místo Tumy. Zápas samotný pak svým průběhem mohl jen těžko překvapit. Zvláště když hned v první minutě se navrátilec do sestavy Gába postavil k rohovému kopu a míčem přesně našel Miškovského, který hlavou s pomocí odrazu o tyč otevřel skóre. Mnozí poté čekali stejnou gólovou smršť, jakou předvedlo béčko, oslabený Beroun se ale vědom si svých pramalých šancí soustředil na obranu, prostor před svou bránou dobře zahušťoval a žádná z našich šancí tak dlouho nešla označit za vyloženou. Až v 16. minutě se znovu zadařilo po rohovém kopu. Tentokrát jej provedl Patočka, jeho první balon brankář vyboxoval, vrátil jej však pouze k předchozímu exekutorovi a ten jej hlavičkou podruhé poslal do pokutového území, kde jej z voleje nabral kapitán týmu Vladyka a vedli jsme 2:0. A jen o pět minut na to bylo ještě veseleji. Vpravo těsně před vápnem byl faulem zastaven pronikající Čech a rozhodčí nařídil přímý kop. Příležitost tentokrát dostal Kořínek, postavenou zeď krásně technicky přestřelil a ikdyž si brankář sáhl, míč skončil pod břevnem.
Další důvod, proč zápas neskončil naprostým debaklem Berouna, byly velmi dobře postavené tyče jeho gólmana. Mrvík hlavou po rohu líznul břevno, Miškovský zblízka trefil tyč, když se k němu dostal odražený míč po střele Gáby, Ansuma z první orazil břevno po centru Čecha a dorážku poslal Patočka mimo a Mrvík podruhé hlavou trefil tyč po přímém kopu Gáby od rohového praporku. Za berounské se ukázal Hájek, když po naší ztrátě přešel celé hřiště a zastavil jej až Patočka těsně před vápnem za cenu žluté karty. Z následného kopu už hosté nic nevytěžili a poločas tak skončil 3:0.
V poločase jsme tedy mohli vystřídat Gábu a do hry poslat Valentu. Hned v první minutě druhé půle přežili hosté sérii čtyř rohů. Chvíli na to našel Čech krásným pasem v náběhu Hnízda, ten sklepnul před bránu a pro střelce Ansumu už nebyl problém zvýšit skóre na 4:0. V dalším průběhu zápasu vidělo 270 spokojených diváků ještě šance Miškovského, který střílel těsně nad po centru Valenty a hodně nad z otočky po centru Zbončáka, dvakrát Ansumovo překonání brankáře, kterého poprvé zachránil od gólu obránce a podruhé střelcovo zpracování rukou, a za berounské další Hájkovo sólo přes celé hřiště, tentokrát zakončené nepřesnou střelou. Až v poslední minutě byl v pokutovém území faulován Ansuma, rozhodčí nařídil penaltu a tu bez problému zakončil Mrvík, takže utkání skončilo 5:0 pro domácí, kteří hned mohli bouchnout oslavné šampaňské a spolu s fanoušky se těšit z postupu do divize.
Českému Brodu tak nebylo nic platné, že zvítězil 3:2 v Úvalech, naopak Kutná Hora se ještě bude muset v posledním kole hodně snažit, aby uhájila první místo, prohrála totiž v Nymburce a vede už jen o bod. V posledním kole Středočeského krajského přeboru 2011-2012 nás příští sobotu čeká utkání na hřišti Tatranu Rakovník. Pro věrné fanoušky je připravena možnost podívat se na zápas, autobus odjíždí ve 12:30.
Stejně jako fanklub, který v posledních chvílích zápasu provolal jména všech hráčů i celého realizačního týmu, děkujeme všem, kteří pomohli znovu vrátit Dobrovici do divize a věříme, že nám v ní příští sezónu opět připraví mnoho důvodů k radosti.

FK Dobrovice A 5:0 Český lev - Union Beroun
Bartoš - Hnízdo (67' Bým), Mrvík, Vladyka, Zbončák - Čech (56' Jiránek), Patočka, Gába (46' Valenta), Kořínek - Ansuma, Miškovský D. Diváků:
Pettík - Michalík, Vosýnek, Pobiš, Hájek, Klička, Růžička, Sainer, Vopěnka
Branky: 1' Miškovský, 16' Vladyka, 21' Kořínek, 49' Ansuma, 88' Mrvík (pen.)

-sch-

FK Dobrovice A 5:0 Český lev - Union Beroun
Pettík - Michalík, Vosýnek, Pobiš, Hájek, Klička, Růžička, Sainer, Vopěnka
Branky: 1' Miškovský, 16' Vladyka, 21' Kořínek, 49' Ansuma, 88' Mrvík (pen.)

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30