Dva góly během dvou minut rozhodly o postupu Dobrovice do 2. kola MOL Cupu

16.08.2018 Kategorie: Tým A

FC Horky nad Jizerou - FK Dobrovice 1:2 (1:0)

Dobrovice vstoupila do tuzemského poháru regionálním derby s nováčkem divize C z Horek nad Jizerou. Ty se probojovaly z předkola přes pražský Motorlet výhrou 4:2 po prodloužení. A utkání začalo opravdu zostra. Už ve 2. minutě vytvořili domácí závar před brankou hostí, z jejichž řad někdo zahrál rukou a domácí tak měli možnost zahrávat pokutový kop. Při něm však Jiří Jeník selhal a překopl dobrovickou branku. V dalších minutách již mělo utkání očekávaný vývoj, kdy dobrovičtí dlouze drželi míč. Bohužel se jim ale dařilo kombinovat jen po šestnáctku domácích a nedostávali se do šancí. A tak ve 40. minutě udeřili překvapivě domácí. Po skvěle zahrané standardce Smetana uvolnil do strany Ondrušíka, jeho bombu z úhlu Dařina pouze ztlumil a Martin Šťastný už neměl těžkou úlohu napálit míč zblízka do prázdné brány. A minutu před koncem poločasu mohlo být pro favoritu ještě hůř, to když Ondrušík prostrčil míč na rozběhnutého exdobrovického Zikmundu, jehož dělovku zblízka však Dařina zvládl zlikvidovat.

Odhodlání hostů s výsledkem něco udělat demonstroval hned ve druhé minutě druhého poločasu Fotr, jehož střela prosvištěla těsně nad břevnem branky domácích. V 59. minutě se opět skvělou standardkou připomněli domácí. Jeník sklepl míč za sebe a Ondrušíkovu ránu, zavánějící gólem, fantasticky vyškrábl od tyče jednou rukou Dařina. V 62. minutě se konečně prosadili hosté. Tvaroha výborným dloubákem přelstil domácí obranu a Miroslav Petrlák zblízka napnul síť za Michňou. A o minutu později přišla další pohroma pro domácí. Hned po rozehrání odpískal rozhodčí penaltu pro hosty a tu kanonýr Marek Volf proměnil. Hosté během minuty otočili skóre a divizní nováček poznal, jak dokáže být fotbal krutý. V 77. minutě se do Bernátova centru položil Krystan a parádní hlavičkou terfil břevno domácí brány! Prakticky z následující akce mohl vyrovnat úplně volný Kohout, zblízka však po zemi nepřekonal pozorného Dařinu.  V 85. minutě přišla poslední šance utkání. Jeník se krásně položil do křížného pasu a jen o kousíček minul zadní tyč dobrovické branky.

Horky měly více šancí a ve finále zápas rozhodly penalty, přestože se rozstřel nekonal. Každé z mužstev skórovalo ze hry a každé dostalo výhodu pokutového kopu. Zatímco hosté proměnili, domácí penaltu už ve 2. minutě zahodili.

FC Horky nad Jizerou - FK Dobrovice 1:2 (1:0)

Branky: 40. Šťastný – 62. Petrlák, 63. Volf (pen.)

FC Horky nad Jizerou: Michňa – Marčík, Boruta, Šťastný, Karásek – Smetana, Murárik (68. Kohout) – Doležal (57. Kořínek), Ondrušík, Jeník – Zikmunda (72. Horák)

FK Dobrovice: Dařina – Novák I, Soběslav, Malý, Vajgl (46. Tvaroha) – Fotr (64. Krystan), Osvald, Žaloudek, Petlička (46. Bernát) – Petrlák, Volf

FK Dobrovice
TJ Sokol Živanice