Dva body za pevnou obranu a štěstí v rozstřelu

13.03.2017 Kategorie: Tým A

Úvodní zápas jarní části sezóny sehráli Dobrovičtí na půdě nováčka soutěže FK Litoměřicko. Obě mužstva za sebou shodně měla bezgólové generálky a branka nepadla ani v jejich vzájemném měření. Na konci zápasu ale určitě museli být spokojenější hosté z Dobrovice, protože dokázali přestát domácí tlak a nakonec byli úspěšnější i v penaltovém rozstřelu.

Trenér Hejno postavil základní sestavu s pěti nováčky a další čtyři (počítaje i staronové posily Golovka a Zikmundu) se do hry dostali v jejím průběhu. Jeho svěřenci, hrající v nových venkovních černo-červených dresech, od počátku čelili tlaku domácích. Litoměřičtí se snažili, své hosty chvílemi vůbec nepouštěli k míči a vytvářeli si brankové příležitosti, ale nedařilo se jim je využít. Za zmínku stojí třeba Šlehoferova střela z vápna po centru, která minula šibenici asi o metr.

Litoměřičtí byli více na míči i po obrátce, Dobrovice už ale hrála odvážněji a do stálého tlaku už soupeře nepouštěla. Největší šanci druhé půle zabil litoměřický exligista a světoběžník Kabele. Dobrovický gólman Havránek udržel čisté konto hlavně zásluhou pozorné obrany a samozřejmě i díky troše nezbytného štěstí.

Toho měli Dobrovičtí více i v penaltovém rozstřelu. Hned v první sérii opět selhal domácí Kabele, ve čtvrté ho ale napodobil hostující Žaloudek, takže dovednostní soutěž došla až do osmé série. V té neproměnil domácí Valenta a Zikmunda rozhodl o zisku druhého bodu pro Dobrovici.

FK Litoměřicko - FK Dobrovice 0:1 n.p.
Sestava: Havránek – Novák, Lukáš, Routek, Fialka – Tvaroha, Žaloudek, Osvald (75. Eliáš), Bernát (88. Zikmunda) – Volf (91. Golovko), Strnad (64. Dordevič).
Rozhodujícíc penalta: Zikmunda

Fotogalerie na webu Litoměřického deníku