Doma vykutali jen bod

23.04.2015 Kategorie: Tým A

Lídr tabulky hostil čtvrtého a kvalita hry tomu odpovídala. Kutná Hora se sice do útoku bezhlavě nepouštěla, z protiútoků přesto už v prvé půli několikrát nebezpečně zahrozila. Prim ale hráli domácí. Na soupeře hned v úvodu vlétli a poměrně brzy šli do vedení. V osmé minutě to ještě nevyšlo, centr Rudolfa dostal Volf na paty, míč se dostal do druhé vlny k Patočkovi, ten ale ve velké šanci netrefil, jak potřeboval. V 17. minutě se Osvald vpravo postavil k přímému kopu, balon prošel až k Volfovi a prvoligový brankář Zich kapituloval.

Chvíli na to se Zich nenechal překvapit pěkným pokusem Golovka z ostrého úhlu, ve 37. minutě ale byl jeho účinkování konec. S poraněným svalem přepustil místo dorostencovi Kubátovi, který ve své divizní premiéře působil nervózně jen chvíli a ve zbytku zápasu branku nepustil. Snažili se o to Krystan, jehož rána těsně minula břevno, Volf v těžké pozici po brankářově drobném zaváhání a znovu Volf po pohledné svižné kombinaci a centru Vajgla.

Útočníci své šance nezužitkovali a po změně stran jakoby Dobrovičtí trochu přestali hrát. Obrana několikeré důrazné varování nevzala dostatečně v potaz, proto přišel trest. V 77. minutě si ex-dobrovický Křelina vzal míč, dlouhým sólem prošel až před Pávka a chladnokrevně jej obstřelil. Domácí se samozřejmě s remízou nechtěli spokojit. V dramatickém závěru měli drtivý tlak, v posledních minutách zahrávali pět rohových kopů a vytvořili si několik nebezpečných situací, sami ale museli být rádi, že si hostující útočník v brejku nevykoledoval penaltu. Janda si navíc přemírou útočné snahy vysloužil druhou žlutou kartu.

V penaltovém rozstřelu tentokrát Dobrovičtí neměli štěstí - Vajgl, Volf a Cigánek uspěli, ale Patočka ve třetí sérii a Homola v té poslední trefili tyč. Z extra bodu se tak radovali Kutnohorští. Benátky nejtěsnějším rozdílem zvítězily nad Ústím nad Orlicí a dobrovický náskok se ztěnčil na dva body, Modro-bílí ale mají zápas k dobru. Nejbližší utkání je čeká v sobotu 25. dubna v Náchodě.

FK Dobrovice - Sparta Kutná Hora 1:2 n.p.

Branky: 17. Volf - 77. Křelina

Dobrovice: Pávek - Janda (89. Č.K.), Homola, Váňa, Golovko (85. Šidlo) - Rudolf (85. Cigánek), Krystan (71. Synek), Patočka, Osvald, Kubelka - Volf

Kutná Hora: Zich (37. Kubát) – Skokan, Schwarz, Franc, Urban (80. Šindelář) – Vácha (84. Hačka), Bora, Vocel, Wolf – Křelina, Antoš

celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice