Domácí výhrou se Dobrovice osamostatnila v čele soutěže

14.10.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovice uspěla v dalším měření se silným soupeřem. Ústí nad Orlicí je tým, který až do 6. kola, než jej vystřídala právě Dobrovice, vévodil tabulce soutěže. Ve městě cukru svým výkonem potvrdil, že patří mezi kvalitní divizní mužstva, přesto si po vcelku jednoznačném průběhu všechny tři body ponechali domácí.

Východočeši rozhodně nehráli ustrašeně a během zápasu si dokázali vypracovat několik šancí, nebezpečněji ale přeci jen bylo na opačné straně hřiště. Poprvé blízko gólu byli domácí už v 1. minutě, hlavičkující kapitán Miškovský ale narození syna brankou neoslavil.

Ve 23. minutě pak hosté udělali zbytečnou chybu, když se namísto důsledného bránění dobrovického ataku soustředili na reklamování druhého míče na ploše. Rozhodčí nechal situaci pokračovat a dobrovický Cigánek přízemní střelou z hranice vápna otevřel skóre. Pojistku svému vedení přidali domácí krátce po obrátce. Obléhání šestnáctky zakončil Miškovský přiklepnutím za obranu Bémovi a krajní bek se mohl radovat ze svého prvního mistrovského gólu v dresu s logem cukrovaru.

V 65. minutě si Volf naběhl na dlouhý balon, zprava ho vrátil do vápna a střídající Synek dokázal v těžké pozici překonat gólmana, trefil ale tyč. Ani hosté se ještě nevzdávali útočných snah a v osmé desetiminutovce vystavili domácí obranu dvěma nebezpečným brejkům. Smejkalovu ránu ale Bartoš vyrazil na roh a pěkným zákrokem zneškodnil i střelu Kukly. Namísto zdramatizování duelu dostala dobrovická výhra definitivu. Synek zprava vlétl do vápna a Osvald jeho ostrý přízemní centr zblízka zarazil do sítě. A to ještě chvíli na to po Vajglově centru Suk střelou přes hlavu jen těsně minul tyč.

Dobrovičtí se zaslouženou výhrou osamostatnili v čele divize C, protože Benátky doma podlehly Vysokému Mýtu. K dalšímu zápasu se Modrobílí vydají už v sobotu ráno do Pardubic.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice – TJ Jiskra Ústí n. Orl. 3:0

Branky: 23. Cigánek, 57. Bém, 77. Osvald

Dobrovice: Bartoš – Bém (83. Golovko), Váňa, Homola, Šídlo – Cigánek (65. Kubelka), Patočka, Osvald, Vodička (71. Vajgl) – Miškovský (61. Synek), Volf (71. Suk)