Dobrovičtí v Nespekách přišli o vítězství v poslední minutě zápasu

28.10.2021 Kategorie: Tým A

TJ Sokol Nespeky - FK Dobrovice 2:2 (1:1)

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili k utkání 13. kola krajského přeboru na hřišti Sokolu Nespeky v roli mírného favorita. Odpovídal tomu také začátek utkání, kdy měli míč více na svých kopačkách a také byli první, kteří vsítili gól. V 6. minutě přišla rychlá kombinační akce, kdy Michal Sedláček ve středu pole vyslal na levém křídle Kořínka, který přihrál do vápna na Radka Tomíčka a ten prostřelil brankáře domácích - 0:1. A i další šanci měli hosté. V 10. minutě ale nedokázal chybnou rozehrávku domácích potrestat ani nadvakrát Kopecký. Ve 27. minutě hostující brankář svým vyběhnutím a špatnou rozehrávkou dal šanci ke střele Machů, jeho střelu dokázal pouze vyrazit a k dorážce se dostal Kopecký, který bohužel nedokázal překonat brankáře. Ve 31. minutě se dostali domácí k výhodě v podobě rohového kopu. Ten rozehráli na úroveň penalty a domácí hráč v pozici zády k bráně vstřelil šťastnou branku - 1:1. Do kabin se tak šlo za nerozhodného výsledku.

Druhý poločas byli rozhodně nebezpečnější hráči Dobrovice, ale bohužel nedokázali využít svých šancí a odskočit soupeři na větší brankový rozdíl. V 56. minutě se dostal po přihrávce od Tomíčka do další šance Kopecký, bohužel trefil jen nohy brankáře. O minutu později v další velké šanci ztroskotal Kořínek, kdy po krásné příhře Michala Sedláčka jen těsně minul tyč. V 70. minutě získal míč Klain, zatáhl po levé straně a přihrál pod sebe na Volfa, a ten pouze orazítkoval tyč. Po odrazu od tyče domácí odvrátili pouze na roh. Z následného rohu se ocitl ve velké šanci Marek Sedláček, ale hlavičkou nezamířil přesně a těsně minul. V 79. minutě se po centru Korce z levé strany na zadní tyč trefil Volf - 1:2. Domácím hráčům se krátil čas a už to s nimi nevypadalo vůbec dobře. Několik rohů hosté s klidem odvrátili, ale až v úplném závěru zápasu se dostali k ještě jednomu rohovému kopu, který nebyl zahrán zrovna nejlépe, hosté odvrátili pouze na penaltu, kde byl faulován Volf, ale tento souboj sudí neposoudil jako nedovolený a domácí sebrali odražený míč za hranicí vápna a pokoušeli se o poslední nástřel zápasu, ten se dostal přímo na nohu Petličky a ten v 91. minutě křižnou střelou po zemi vyrovnal - 2:2. Domácí se mohli radovat z vyrovnání v úplném závěru zápasu. Nic dalšího už se v zápase nestalo a tak dobrovičtí hráči přišli zbytečně o body.

V sobotu přivítají dobrovičtí na svém hřišti favorita soutěže Klíčany. Papírově atraktivní utkání, ve kterém na sebe narazí druhý se třetím týmem tabulky, začíná v sobotu 30. října ve 14 hodin.

TJ Sokol Nespeky - FK Dobrovice 2:2 (1:1)
Branky: 31. Bredler, 91. Petlička – 6. Tomíček, 79. Volf.

TJ Sokol Nespeky: Drážek - Hronek, Maršoun (83.Hamajda), Petlička, Pešta, Večera (76. Konopisky ),Bredler, Klauz (72.Iheanacho), Burian, Braný, Dobřanský.

FK Dobrovice: Bartoš – Prskavec, Marek Sedláček, Ištok, Novák – Kopecký (71. Korec), Machů (61. Klain), Kučera, Michal Sedláček (81. Zelinka), Kořínek (61. Volf) - Tomíček (87. Černý).

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
MFK Trutnov