Dobrovické áčko zakončilo ročník výhrou na Vyšehradu

15.06.2018 Kategorie: Tým A

FK Slavoj Vyšehrad - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Fotbalisté Slavoje Vyšehrad a FK Dobrovice budou mít o pár dní delš letní dovolenou, poslední kolo totiž předehrávali netradičně již ve čtvrtek odpoledne. Ani jeden ze soupeřů nenaplnil předsezonní ambice a tak se hrál jen přímý souboj o třinácté místo. Domácí (44 bodů, skóre 54:58) v případě tříbodové výhry mohli ještě předstihnout dvanácté Litoměřice, naopak Dobrovici hrozil pád až na 16. příčku.

Domácím se několik minut před výkopem zranila brankářská jednička, ex-Dobrovický Havránek, a  tak se výkop kvůli nasazení náhradního gólmana a s tím spojené změně zápisu o několik minut opozdil. Začátek zápasu byl z obou stran extrémně opatrný, bez náznaku jakýchkoliv šancí. I zbytek poločasu byl k vidění opatrný, defenznivní fotbal bez jakékoli šance. Hosté přijeli získat bod a tomu zcela podřídili taktiku.

Až ve 49. minutě přišla trochu zajímavější fotbalová situace. Přímý kop z 27 metrů ale zatočil kolem dvoučlenné zdi Bernát těsně vedle branky Vyšehradu. V 62. minutě Jiří Krystan málem zaskočil Procházku překvapivým lobem z 35 metrů. Míč skončil nakonec na horní síti. Ve druhém poločase byli dobrovičtí výrazně lepším týmem. Hned o minutu později Volf pronikl do vápna a centrem našel hlavu subtilního Osvalda, který hlavičkoval jen centimetry vedle zadní tyče. O několik minut později z velkého tlaku vytěžili hosté po dvou odvrácených centrech zleva a zprava tvrdou ránu kapitána Tvarohy, kterou Procházka s námahou hrudníkem vytěsnil na roh. V 74. minutě byli za svou snahu hostující hráči odměněni. Tomáš Osvald  zakroutil trestný kop z 18 metrů do šibenice, bránící hráč u tyče skákal marně. A protože se skóre do konce utkání už nezměnilo, slaví Dobrovice v derniéře ročníku 2017/18 zaslouženou výhru. Domácí hráli doslova hanebně a nevytvořili si za celý zápas naprosto nic. Ani jednou se nepokusili vystřelit, nekopali ani jeden roh. Dobrovice tak končí letos v České fotbalové lize třináctá o jednu příčku před Slavojem Vyšehrad.

FK Slavoj Vyšehrad - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Branka: 74. Osvald

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Matějka, Václavek, Madej – Kostorek (68. Pusch), Šlegl, Drobílek, Hradecký (85. Macej), Rossmann (58. Doležal) – Černý (54. Heřman), Čtvrtníček

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha (90.+1 Vajgl) – Sedláček (78. Fotr), Žaloudek, Krystan, Osvald (90.+3 Miškovský), Bernát (89. Peljak) – Volf (84. Schubert)

Konečnou tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 22.09.
vs. So