Dobrovické áčko si doma na novém hřišti s chutí zastřílelo proti Pěčicím

17.08.2020 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Sokol Pěčice 6:0 (2:0)

V rámci slavnostního otevření nové hrací plochy se v posledním přípravném zápase před sezonou utkal A tým FK Dobrovice s účastníkem 1. A třídy, TJ Sokolem Pěčice. A utkání bylo zcela v režii domácích, kteří po pěkných akcích vsítili šest branek. V prvním poločase se trefili oba bratři Miškovští, když nejprve Radek střelou na přední tyč překvapil hostujícího brankáře a poté starší bratr a kapitán týmu David chladnokrevně proměnil penaltu. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí. Ve druhém poločase se hattrickem zaskvěl Tomíček, celkem domácí vstřelili další čtyři branky.

Libor Novák, sportovní manažer klubu, k utkání řekl: "Jsem rád, že se podařilo na poslední chvíli sehnat soupeře ze sousedních Pěčic, jelikož nám ve středu zástupci původně domluveného FK Pardubice B oznámili, že mají v mužstvu bohužel Covid-19. Museli jsme tedy rychle reagovat a naštěstí se nám podařilo sehnat náhradu. Tímto bych chtěl poděkovat za vstřícnost ze strany Sokola Pěčice za sehrání utkání v rámci otevření nové hrací plochy. V utkání jsme byli  dominantní na míči a jsem rád, že jsme proměňovali šance, které jsme si dokázali vytvořit. Soupeř si vytvořil za celý zápas pouze dvě šance, se kterými si naše defenziva dokázala poradit. Tímto utkáním jsme uzavřeli dlouhou letní přípravu, která si myslím splnila účel a byla kvalitní. Teď jen musíme vše přenést do mistrovských zápasů a soustředit se na soutěž, kdy nás začátkem soutěže čeká velmi těžký los a hned v prvním kole těžký a hlavně velmi kvalitní soupeř  SK Posázavan Poříčí nad Sázavou. Doufám, že toto utkání zvládneme na své půdě a vstoupíme do soutěže tříbodovým ziskem."

FK Dobrovice - TJ Sokol Pěčice 6:0 (2:0)
Branky: Tomíček 3, Miškovský R., Miškovský D. (pen.), Korec

FK Dobrovice: Bartoš (46. Kocmich) – Chaloupka (46. Semerák), Hůlka (46.Pečínka), Murárik (46.Macko), Zelinka - Kučera - Cigánek, Miškovský R., Kořínek - Kopecký (46. Tomíček) Miškovský D., (46. Korec)

FK Dobrovice 19.09.