Dobrovice zvítězila ve finále poháru FAČR!

14.06.2012 Kategorie: Tým A

Finále letošního středočeského poháru FAČR obstaraly dva týmy krajského přeboru, domácí FK Dobrovice a hosté z Dobřichovic. Jejich jarní střetnutí na stejném trávníku v rámci krajského přeboru skončilo pro hosty zpod Karlštejna debaklem 7:1. A dobrovičtí, kteří si o víkendu pojistili postup do divize, byli favoritem i tentokrát.

Z počátku byly papírové předpoklady jasně znát, domácí hosty přehrávali, do ničeho je nepouštěli, sami si ale také příliš šancí nevytvořili. Za zmínku stojí snad jen situace ze 14. minuty, kdy se Ansuma dostal za obranu a gólmana chytře přeloboval, v otevření skóre mu ale zabránila tyč. Ostatní naše útočné výpady končily bez vyložených šancí. A hra se začínala přesouvat víc a víc na naši obrannou polovici.

Ve 33. minutě se dobřichovický Kalivoda objevil sám před naším brankářem, Bartoš nás ale dobrým zákrokem podržel a stejně se mu vedlo i o 5 minut později proti Kolmanovi. Dobřichovičtí tentokrát byli na našeho gólmana krátcí, přesto šli do šaten spokojeni. Ve 41. minutě totiž vyslali do našeho vápna přímý kop a za Bartošovými zády skončil vlastňák.

Hned po změně stran jsme se s vervou pustili do otáčení zápasu. Stačilo, aby Zbončák dostal přesný pas do náběhu a od soupeřů dost času a prostoru na centr, ve vápně našel Miškovského a ten střelou k tyči srovnal skóre. Netrvalo dlouho, v pokutovém území byl faulován Gába a nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Vladyka. Pojistku přidal krásnou ranou z voleje Ansuma, třešničku na dort po pěkné individuální akci Patočka a Dobrovice mohla slavit vítězství ve středočeském poháru.

Branky: 46' Miškovský, 54' Vladyka z pen., 71' Ansuma, 87' Patočka - 42' vlastní

Sestava domácí: Bartoš – Zbončák, Bým, Vladyka, Pečínka – Kořínek (46' Hnízdo), Patočka, Gába (66' Tuma), Jiránek – Miškovský (61' Valenta), Ansuma

Sestava hosté: Sedlák – Větrověc, Starec, Pecinovský, Frohna – Kolman, Vořechovský, J. Šmerda, Budějský – Kalivoda (82. Obermajer), Minařík (78. O. Šmerda)