Dobrovice zakončila podzim další výhrou

16.11.2014 Kategorie: Tým A

Poslední podzimní kolo divize C zavedlo dobrovického lídra tabulky na půdu jedenácté České Třebové.

Nechybělo mnoho a domácí mohli jít do vedení. Ve 23. minutě mířila hlavička domácího hráče po dlouhém přímém kopu pod břevno poloodkryté brány, přesunující se Bartoš ale perfektním reflexivním zákrokem balon odbil mimo nebezpečí. Po deseti minutách měl však na druhé straně domácí gólman méně štěstí, když Synkovu hlavičku po Golovkově centru dokázal podobně pohotově vyrazit, ale jen ke skórujícímu Osvaldovi.

Pět minut do přestávky si Třebováci připsali druhou vážnou šanci, když tentokrát jejich hlavička obloukem překonala dobrovického Bartoše, včas jej však zastoupil stoper Váňa. Po pauze kontrovali hosté, když Šídlo pronikl zleva do vápna, na jeho zpětnou přihrávku ale Volf těsně nedosáhl. K navýšení dobrovického náskoku nevedla ani střela Vajgla, ani rána Rudolfa, obě domácím gólmanem vyraženy. A tak mohli domácí stále pomýšlet na zdramatizování duelu, Bartoš ale jejich střelu konečky prstů vytěsnil, čímž si zajistil devátou nulu ve 14 odchytaných zápasech. Dvacet minut před koncem dostal na druhé straně Patočka nabito od Suka, teprve se ale zastřeloval. Až 5 minut před koncem zakončil rychlou útočnou akci střelou, která s lehkou tečí obránce zapadla do sítě.

Dobrovičtí zvítězili pojedenácté v patnácti podzimních zápasech a nepočítaje nevydařený penaltový rozstřel v Benátkách, nepoznali v první polovině sezóny hořkost porážky. S náskokem 7 bodů vévodí tabulce své soutěže.

Stanislav Chmela

FK Česká Třebová - FK Dobrovice 0:2

Branky: 33. Osvald, 85. Patočka
Sestava: Bartoš - Golovko, Homola, Váňa, Šídlo - Rudolf (65. Cigánek), Patočka, Osvald, Vajgl (83. Kubelka) - Volf (89. Vodička), Synek (71. Suk)