Dobrovice viděla nevídaný obrat!

17.10.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí fotbalisté potvrdili, že letos jsou ve svém domácím prostředí velmi silní. Nutno říci, že tentokrát přitom projevili výrazně větší dávku štěstí než rozumu. Brzo vstřelili úvodní gól, pak ale přenechali otěže hostům a zejména po změně stran si pasivitou tak dlouho koledovali, až dostali, co si zasloužili. Naštěstí pak předvedli famózní závěr! Ještě dvě minuty před koncem prohrávali o gól, přesto nakonec brali všechny tři body!

Úvod utkání domácím vyšel. Byli častěji na míči a hned první vážnější příležitost utkání využili. Ve 13. minutě se Volf uvolnil v pokutovém území a nabíhajícímu Osvaldovi posadil na hlavu přesný centr. Hostující gólman Soukup nedosáhl na míč, který zapadl k tyči. Soukup se vytáhl o pět minut později, kdy pohotovým zákrokem proti Soběslavově dělovce hasil Jakobovského hrubku v rozehrávce, která vedla v rychlý brejk domácích. Ve 25. minutě se Osvald na středu pole vyhnul dvěma protihráčům a přihrál Valentovi, jehož střela zpoza vápna šla těsně nad břevno.

Potom se ale domácí začali vytrácet. Stále častěji nechávali Štěchovické u míče a chybami se dostávali pod tlak. Do pauzy toho ještě hosté nevyužili ani k žádné vážnější příležitosti. Ovšem po změně stran už se před Bartošovou bránou začalo nebezpečně blýskat. Hodně vidět bylo dva střídající hráče Hřebečka a Košatu. Batka ve velmi dobré pozici hlavičkoval těsně vedle. Po křídelním úniku a centru Košaty chybělo stejně málo i voleji Bulíře. Domácí se nenechali vytrhnout z letargie a tak v 62. minutě Hřebeček rozehrál přímý kop a Kučera ostrou hlavičkou vyrovnal. Sedm minut na to hosté dokonali obrat. Hřebeček po centru napálil tyč a odražený balon doklepl do sítě Košata.

Modro-bílým zbývalo dvacet minut na dohnání toho, co v předešlých 45 minutách zanedbali. Konečně se znovu s vervou pustili do útoku, vyprodukovali ale jen dvě tři nepřesné střely zpoza vápna a dostali se k sérii tří rohu za sebou, z nichž také nic nevytěžili.

Dobrovické snahy gradovaly přesunem Valenty ze zálohy i Lukáše ze stopera do útoku. Zbývaly už jen dvě minuty. Lukáš dostal přihrávku na hranici velkého vápna, po jeho souboji se stoperem se míč odrazil k volnému Hurkovi a ten umístěnou střelou k tyči vyrovnal! A ani to ještě nebyl konec! Domácí dál útočili. V poslední minutě standardní hrací doby se balon odrazil na hranici šestnáctky k Bernátovi, ten napřáhl a úžasnou ranou pod víko rozhodl zápas! Strhující závěr duelu by mohl být reklamou na fotbal - otočení skoro již prohraného zápasu a nadto rozhodnutí vpravdě výstavní, oku lahodící střelou.

Hosté by si vzhledem k průběhu zápasu nějaký bod zasloužili. Krutou porážku z posledních dvou minut utkání těžko vstřebávali a není se jim co divit. Zklidnění emocí příliš nenapomohl ani hlavní sudí, který zápas krátce po rozhodující brance bez většího nastavení ukončil. Domácí ale měli k dispozici ještě tři střídání, takže ze hry už by zřejmě moc nebylo.

Dobrovice se výhrou posunula na jedenácté místo. Poopravit svou tristní bilanci z venkovních zápasů může v neděli dopoledne, kdy hraje na půdě posledního Táborska B.

FK Dobrovice - TJ FK Štěchovice 3:2

Branky: 13. Osvald, 88. Hurka, 90. Bernát - 62. Kučera, 69. Košata

Sestava: Bartoš – Novák, Skuhravý, Lukáš, Tvaroha – Valenta, Munzar (70. Bernát), Soběslav, Osvald, Vajgl (61. Hurka) – Volf.

FK Dobrovice
FK Hořovicko