Dobrovice ve šlágru kola porazila Komárov

05.04.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Komárov 2:1 (2:1)

Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého když Komárov v minulém kolo jako první tým v soutěži porazil vedoucí Velim a my měli co napravovat po předchozím domácím utkání. Taky vstup do utkání byl z naší strany velice dobrý a aktivní.  V 7. minutě se po dobrém centru Michala Sedláčka dostal do šance Vrána, ale hlavou mířil nepřesně. V 13. minutě poprvé zahrozili hosté, kdy vystřelil Klimeš, jeho střelu ještě Klain nepříjemně nadzdvihl a Kocmich se musel činit, aby míč vytlačil na roh. V 17. minutě byl faulován Michal Sedláček a k trestnému kopu se sám postavil a z dobrých 27 metrů nachytal hostujícího brankáře na přední tyči - 1:0. Od té doby hráči upustili od aktivní hry a soupeř dokázal potrestat naší zbytečnou chybu na půli hřiště, kdy Volfa obral o míč Vaníček a přihrál uličkou Vokáčovi, který se nemýlil a překonal Kocmicha střelou na zadní tyč - 1:1. Další nebezpečnou střelu vyprodukoval Michal Sedláček zpoza vápna, ale bohužel jen těsně minul.  Poté trenér Murárik přeskupil řady a tím jsme se zase dostali trochu do hry, ikdyž soupeř byl pořád o něco více na balónu. Přesto se nám ale do poločasu podařilo po pěkné akci Volfa, který udržel míč na hranici velkého vápna a lehkým obloučkem vyzval Michala Sedláčka ke skórování, ale brankář ho vychytal, poté se dostal ke střele Zelinka a jeho střelu zblokoval Vaníček ve skluzu a k míči se dostal opět Volf a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Do druhého poločasu vstoupili rozhodně aktivněji dobrovičtí a hned v 52.minutě po centru Korce se ocitl ve velké šanci Volf, ale jen těsně minul. Z následné rozehrávky od brány udělali hosté chybu a Novák se dostal do dobré příležitosti po skvělém presinku, ale střela mu nesedla a trefil pouze brankářovi nohy. Poté přišla chvíle, kdy během minuty po dvou faulech byl vyloučen Michal Sedláček a Dobrovice si tak zkomplikovala cestu za třemi body. Komárov si ale i proti deseti nevytvořil žádnou vážnější akci, jelikož se uchýlil k dlouhým nákopům se kterými si dobrovičtí zadáci poradili. Dobrovice stále působila aktivněji než hosté a dostala se do pár dobrých šancí. Novák přestřelil a Volf z další šance minul. Konec utkání byl velice nervózní, především ze strany hostů, kteří se hnali za vyrovnáním. Možná z frustrace, že si za půlhodinovou přesilovku hosté nic nevytvořili, reagoval Pužík nepřiměřeně v situaci, kdy se ocitly dva míče na hřišti před rozehráním a odkopl jeden míč do pole a za to vyfasoval druhou žlutou kartu.Po rozehrání této standardní situace udeřil Vaníček do obličeje Miškovského a sudímu toto neuniklo a tasil červenou v tomto utkání potřetí. Po tomto incidentu ukončil sudí utkání a tak dobrovičtí stále pronásledují vedoucí Velim.

K dalšímu utkání zajíždí dobrovičtí na půdu Poříčí nad Sázavou v sobotu 9.4.

Vyjádření sportovního manažera Libora Nováka  k zápasu:

Věděli jsme že nás čeká velmi kvalitní soupeř, který za poslední dobu i s podzimní částí se vezl na vítězné vlně. Utkání bych rozdělil na několik částí.

V první fázi utkání jsme byli aktivní na míči a soupeře k ničemu nepouštěli, v další fázi v prvním poločase byl zase soupeř lepší na míči a nakonec bylo vyústění vedení našeho týmu  do kabin na 2:1 kdy jsme dvěma přesnými zásahy šli do vedení, do druhého poločasu jsme opět vstoupili velmi aktivně kdy soupeř byl hodně pasivní, stínem na naší straně byl bohužel fakt kdy byl zcela oprávněně vyloučen Michal Sedláček po dvou žlutých kartách, za této situace jsme museli změnit rozestavení i podřídit taktiku k vývoji utkání.Kdy i za této situace byl ve skvělých brejkových pozicích Kuba Novák,a dát na 3:1 tak bylo po utkání.Takhle jsme až do konce skvěle  takticky odbojovali  zvládnuté utkání ve zcela zasloužené body pro naše mužstvo, Nikdy se nevyjadřuji  k soupeři, ale bohužel dnes to musím udělat, když jsem byl jak v Jiříkově vidění, jak celý zápas lavička hostí v čele s hlavním trenérem měla pocit že jim někdo křivdí, jejich verbální útoky jak na naše hráče, tak i samotné pokřiky celý zápas na samotné rozhodčí bylo do nebe volající, paradox je ten, že za celý druhý poločas nebyl Komárov schopen vystřelit jedinou přímou vážnou střelu na naši branku. V závěru jejich nemohoucnost zcela oprávněně byla přetavena ve dvě zbytečné, ale naprosto zasloužené červené karty. Bohužel po utkání jejich zlost byla vyústěním, kdy to odnesly naše dveře od kabiny hostí. Víc se k tomu radši vyjadřovat nebudu.

Branky: 18. Sedláček Michal, 44. Volf - 25. Vokáč

ČK - 59. Michal Sedláček - 90. Pužík, 90. Vaníček

FK Dobrovice - Kocmich - Prskavec, Marek Sedláček (C), Vrána, Klain (70.Tomíček) - Novák (Miškovský D.), Michal Sedláček, Kučera, Zelinka - Volf (90.Pečínka), Korec (90. Kořínek)

FK Komárov - Altman - Hlavatý (46. Keckstein), Kaufman (C), Vaníček, Štych (85.Peták) - Klimeš (69.Mizera), Pužík, Vokáč, Srp - Mojdl, Vajs

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 1
TJ Klíčany 1