Dobrovice v posledním podzimním domácím zápase padla se Lhotou na penalty

12.11.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Lhota 2:3 n.p. (0:1)

Před samotným utkáním byl otazník, zda se bude vůbec hrát. Nakonec hlavní rozhodčí uznal hrací plochu za způsobilou a hrát se tedy mohlo. Hra pochopitelně přinesla spousty nepřesností na obou stranách. Jako první zahrozili domácí, když se po přetaženém centru dostal k hlavičce D. Miškovský, ale nezamířil přesně. V 6. minutě odpověděla také Lhota a rovnou gólově, když se prosadil Veliký po obrovské chybě domácích - 0:1. Hosté pozorně bránili, a tak to domácí museli zkoušet po standardních situacích, které byly velmi nebezpečné. Stoprocentní šanci to ale prozatím nepřinášelo. Dobrovici dělali problémy hlavně Veliký s Kodriou, kteří často hledali Zmeškala. Jeho první šanci ale skvěle zlikvidoval Bartoš. 

Druhý poločas nabídl podobný scénář jako poločas první. Aktivnější Lhota si vytvářela šance, tu největší měl Šalamoun, jehož hlavičku po rohovém kopu nejprve Bartoš vyrazil a dorážka téhož hráče skončila nad břevnem. Poté se dvakrát v šanci ocitl Zmeškal, ale opět výborně zasáhl domácí brankář po hlavičce hostujícího brankáře. Bartoš si poté poradil i se Zmeškalovo střelou. V 66. minutě unikl po levé straně jeden z domácích hráčů, po nedůrazu Neumanna předložil D. Miškovskému a ten nezaváhal a srovnal - 1:1. O čtyři minuty později hosté ale znovu vedli, když se snad asi až na pátý pokus prosadil Zmeškal - 1:2. Domácí si poté ale opět vypracovávali jednu standardní situaci za druhou. V 75. minutě byl však ale vyloučen po druhé žluté kartě domácí Kořínek. V 87. minutě byl po jedné standardní situaci faulován jeden z domácích hráčů Pechrem, který dsotal také druhou žlutou kartu a následně červenou. Pískala se navíc penalta, kterou však D. Miškovskému Tůma lapil, ale na dorážku byl již krátký - 2:2.  Utkání tak musely rozhodnout penalty. Hostující Dvořák proměnil, domácí netrefili branku. I ve druhé sérii byli úspěšní jen hosté, Vincenc dal, domácí poslali svůj pokus pouze do břevna. A protože Šalamoun dal a Tůma chytil. Bod navíc patřil hostím.

FK Dobrovice - SK Lhota 2:3 n.p. (0:1)

Branky: 66. Miškovský David, 87. Miškovský David - 6. Veliký Marco, 70. Zmeškal Zdeněk

FK Dobrovice: Bartoš - Zelinka (68. Haetchi), Murárik (29. Vejvoda T.), Macko, Vajgl - Cigánek, Vladyka, Miškovský R., Kořínek - Miškovský D., Kopecký.

Konečnou tabulku po podzimní části krajskéh přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: