Dobrovice v poháru přivítá třetiligový Králův Dvůr

25.07.2014 Kategorie: Tým A

Postupem přes divizní Úvaly z předkola Poháru České pošty si Dobrovice zajistila možnost přivítat v prvém kole fotbalisty třetiligového FK Králův Dvůr.

Tzv. "Cábelíci" loni vybojovali ve třetí lize báječné čtvrté místo a díky odřeknutí ostatních týmů jim dokonce na krátko svitla naděje na postup do II. ligy. Radost jim zhatil až nevyhovující stadion. Úspěšnou spolupráci s 1.FK Příbram se v letní pauze rozhodli rozšířit a stali se farmou prvoligového Starkova klubu. Králodvorští mají momentálně pouze 6 kmenových hráčů (mezi nimi vyniká známé jméno ligového veterána Jiřího Sabou), zbytek mužstva budou tvořit převážně hráči Příbrami a kádr se tak aktuálně teprve sehrává. V prvním kole si přesto na divizní Dobrovici zdravě věří, rádi by přes ni přešli a 13. srpna doma přivítali druholigový Most.

Totéž by samozřejmě potěšilo i Dobrovické, kteří nemají důvod se zbytečně podceňovat. Vynikající druhá příčka divizní tabulky skupiny C mluví sama za sebe. Hejnova družina se velmi pravděpodobně bude muset obejít bez defenzivního lídra Petra Lukáše, kterého si stáhla Dlouhá Lhota, a její řady opustili také hostující útočníci Froněk a Křelina. Už v Úvalech se však v modrobílém dresu představila trojice nových tváří, a to útočníci Synek z Mladé Boleslavi a Suk z Liberce a záložník Rudolf z Jablonce nad Jizerou. Jejich výkon vizte a svému klubu k úspěchu dopomožte svou diváckou účastí v sobotu 25. července od 17 hodin na dobrovickém stadionu.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice