Dobrovice se s příznivci rozloučila vysokou výhrou

09.11.2014 Kategorie: Tým A

Již jistý půlmistr hostil nováčka soutěže okupujícího dvě kola před zimní přestávkou třináctou příčku. Týniště se sice dostalo do vedení, Dobrovičtí ale ještě do poločasu stihli vývoj utkání otočit a nakonec dalším výrazným vítězstvím prodloužili šňůru domácí neporazitelnosti už na 25 zápasů.

Týniště hrálo důsledně zezadu, povzbuzeno předešlým zápasem v Jablonci nad Nisou, kde mu stejná taktika vysloužila drtivou výhru 0:7. Po 20 minutách hry získala Dobrovice výhodu přímého kopu, Volf jej ale vyslal pouze do náruče gólmana Marčišina, který okamžitě dlouhým nákopem rozehrál do brejku, následoval přetažený centr, ihned druhý, pak střela, Bartoš ji pouze vyrazil před sebe a trestuhodně volný Krčál už měl práci snadnou.

Dobrovice nadále trpělivě obléhala hostující obranu. Ve 41. minutě si Vajgl vzal na starost rohový kop a Patočka jeho balon záhadně usměrnil do brány, přestože k ní stál otočen zády. Bylo vyrovnáno, ale to samozřejmě diviznímu lídrovi nestačilo. Minutu před pauzou předseda klubu Reinbergr z tribuny hlasitě zavelel ke vstřelení ještě jednoho gólu a poslušní hráči ho okamžitě vyslyšeli. A nejen to, navíc ještě předvedli parádní fotbalovou akci. Volf patičkou mezi obránci vysunul Vajgla, ten vyslal přízemní centr a Suk jej ve skluzu zarazil pod břevno.

Ke gólu do šatny pak modrobílí přidali ještě gól ze šatny. Dvě minuty po změně stran zakončil dlouhou kombinaci Rudolfův centr a Synkova přesná hlavička k tyči. V 65. minutě pak domácí předvedli další parádičku. Suk na půlící čáře nůžkami poslal balon za obranu, tam jej dohonil Volf a z rohu vápna přeloboval vyběhnutého gólmana. Tečku za vším učinil druhý gól stejného hráče v poslední minutě hrací doby. Bartošův odkop prodloužil Kalíšek hlavou do běhu Rudolfovi a jeho centr umístil Volf zblízka placírkou do šibenice.

Se svými příznivci se Dobrovice rozloučila jak se patří a úplně poslední podzimní zápas sehraje příští sobotu v České Třebové.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FK Dobrovice - SK Týniště n. Orl. 5:1

Branky: 41. Patočka, 44. Suk, 47. Synek, 65. a 89. Volf - 22. Krčál

Sestava: Bartoš - Golovko (67. Vodička), Homola, Šídlo, Bém (38. Osvald) - Rudolf, Patočka, Volf, Vajgl (59. Cigánek) - Suk (79. Kalíšek), Synek (59. Kubelka)