Dobrovice po domácí výhře nad Ústím nad Orlicí stále drží třetí příčku

27.09.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Jisrka Domažlice 3:0 (1:0)

V rámci vloženého 17. kola se dobrovičtí fotbalisté na vlastním hřišti postavili nováčkovi soutěže z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Utkání začali hosté nebývale aktivně a již v 25. vteřině zahrávali první roh. Postupem času ale přeci jen iniciativu podle očekávání začali přebírat domácí, kteří se v 9. minutě také dostali do první slušné příležitosti. Tvaroha hezky dloubl míč Osvaldovi, který mu ho zleva vrátil centrem před bránu. Pro Tvarohovu umístěnou střelu skočil brankář Krátký po své levé ruce a dokázal ji vyškrábnout. Následná Volfova dorážka do sítě už přišla z ofsajdu. Dobrovičtí byli nadále lepší a postupem času se stále více projevoval rozdíl v kvalitě obou mužstev. V 18. minutě již potom svou převahu dobrovice vyjádřila i gólově. Novákovu střelu ještě hostující obrana zablokovala, k dorážce se ale dostal Denis Peljak a tvrdou ranou z velkého vápna napnul síť. Další velká šance dobrovických přišla ve 33. minutě, když hosté nedokázali odkopnout míč z pokutového území, Eliáš ho přiťukl zcela volnému Osvaldovi a ten z 10 metrů minul poloodkrytou bránu.

V 52. minutě se první šance dočkali i hosté. Vaňous vysunul Součka, který z levé strany mířil na bránu bok po boku s obráncem, vypálil však nepřesně. Následovala poněkud hlušší pasáž utkání, kterou ukončila až série střídání, která především dobrovickým vlilo novou energii do žil a přinesla i několik šancí domácích fotbalistů. Gólově se ale jasnou převahu domácím podařilo vyjádřit až v 76. minutě, když Miroslav Routek nakopl míč dopředu téměř z půlící čáry, hostující stoper si sice zakřičel Mám!, ale neměl, neměl ani vyběhnuvší brankář a tak míč propadl k Volfovi, který hlavou pohodlně zakončil do odkryté branky. Hosté dál kupili chyby v rozehrávce, jednu z nich v 81. minutě vystihl Krystan a uprostřed pokutového území našel úplně volného Osvalda, jemuž ovšem střela nesedla a gólman Krátký ji v pohodě chytil. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, tím ale vznikala okénka v jejich obraně. Do brejkové příležitosti se tak dostal například v 87. minutě Osvald, který akci vyšperkoval ještě přesnou přihrávkou volnému Fotrovi, ten však zakončil křížně vedle orlickoústecké tyče. V 88. minutě se konečně trefili i hosté, bohužel jejich stoper Adam Nágl zakončil nekompromisně z voleje do vlastní brány a uzavřel tak skóre zápasu na 3:0 pro domácí. Tři body tak naprosto zaslouženě zůstaly v Dobrovici.

Branky: 18. Pelyak Denis, 76. Volf Marek, 88. Nágl Adam (vl.)

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Peljak – Eliáš (68. Fotr), Žaloudek, Tvaroha (75. Krystan), Osvald (88. Husenský), Bernát (60. Kostka) – Volf (84. Miškovský).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Coufal (85. Pinkava), Strnad (68. Habrman), Chleboun, Langer – Opina (65. Kukla), Nágl, Falta, Smejkal (65. Nikodem) – Vaňous, Souček.

Tabulku a výsledky ostatních utkání ČFL naleznete zde.