Dobrovice obrala lídra o dva body!

20.03.2017 Kategorie: Tým A

Dobrovice proti lídrovi tabulky předvedla dobrý výkon, v nepříjemném větru a dešti hrála odhodlaněji a ze zápasu zaslouženě bere dva body. Přitom ale musela dvakrát dotahovat ztrátu ve skóre, z toho podruhé těsně před koncem utkání!

V průběhu hry se Dobrovickým několikrát podařilo vedoucí tým tabulky ČFL přitlačit na jeho obrannou půli. Jirenským zjevně nechyběla kvalita, domácí hráči je ale předháněli v nasazení. Hostující lavička se musela opakovaně rozčilovat, že hráči v červeno-bílých dresech jsou u každého míče pozdě. V prvé půli si Dobrovice vypracovala dvě tři slibné šance. Ve 25. minutě přistrčil Osvald ve vápně volnému Novákovi, jeho dělovka ale s přispěním silného větru zamířila těsně nad břevno. Chvili na to byl Volf velmi blízko tomu, aby Tvarohův centr ztečoval na jirenskou bránu. Pět minut před pauzou se ke střele dostal Osvald, brankář Čáp ji ale vykryl.

Po obrátce měl další velmi slibnou příležitost Novák, který na konci kombinace vypálil z hranice šestnáctky a jeho prudká střela proletěla na vlas vedle levé tyče. Dobrovičtí potom ve větru a studeném dešti dostali ledovou sprchu. Brankář Havránek se vydal za míčem ven z pokutového území směrem k levému praporku, balon stihl v klidu odkopnout, načež jej ale k zemi srazil dobíhající Melechovský. Dobrovičtí nezvládli balon uklidit do autu a Čepelák z nějakých třiceti metrů trefil opuštěnou bránu. Havránek se ještě notnou chvíli nezvedal z promáčeného trávníku, jeho spoluhráči marně reklamovali faul Melechovského. Nejlepší střelec soutěže toho za celý zápas o moc víc nepředvedl.

Trenér Hejno reagoval posílením útoku. V 75. minutě Tvaroha rozehrál přímý kop a hlavičkující černohorská posila Đorđević si po třech minutách na hřišti připsala vyrovnávací gól. Havránek potom perfektním tygřím skokem vytáhl zpod břevna Vondráčkovu pumelici. Pouhé dvě minuty před koncem základní hrací doby ale inkasoval podruhé! Vondráček z vápna vrátil míč za sebe volnému Ježdíkovi a ten díky teči jednoho z obránců poslal míč nechytatelně Havránkovi do protipohybu.

Dobrovickým nezbývalo mnoho času. Ihned z rozehrávky se téměř celé mužstvo vrhlo na zteč. Další střídající hráč, Strnad, sklepnul balon do běhu Volfovi a ten střelou na zadní tyč rozjásal prokřehlé domácí obecenstvo!

Stejně jako v předchozím dobrovickém zápase nakonec o definitivní dělbě bodů rozhodovaly pokutové kopy. Ty se tentokrát staly jednoznačnou záležitostí dobrovického gólmana Havránka, který vychytal tři ze čtyř jirenských pokusů! Dobrovice tedy proti lídrovi tabulky vybojovala dva body a drží desátou příčku třetiligové tabulky. V dalším kole ji čeká výlet do vzdáleného Tachova.

FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 3:2 n.p.

Branky: 75. Đorđević, 89. Volf, rozhodující penalta Strnad – 63. Čepelák, 88. Ježdík

Dobrovice: Havránek – Novák (72. Strnad), Lukáš, Routek, Fialka (87. Vajgl) – Tvaroha, Žaloudek, Eliáš (72. Đorđević), Osvald (90. Golovko), Bernát (83. Zikmunda) – Volf.

Jirny: Čáp – Procházka (61. Vandas), Hruška, Kejha, Čepelák – Parys, Křeček, Ježdík, Pokorný (80. Awuku), Vondráček – Melechovský.

Rozhodčí: Zadinová - Matoušek, Štefan. Diváci: 180.

Fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

FK Dobrovice