Dobrovice nadělila trojku Písku a vede ČFL!

10.09.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Písek 3:0 (1:0)

Na vlastním hřišti za tři roky Dobrovice ještě proti Písku ani jednou nebodovala, vloni získali dobrovičtí ze šesti možných bodů proti Písku pouze jednou. A i úvod utkání 5. kola soutěže hovořil jasně pro hosty, když už ve 3. minutě prověřil Held ranou z dálky pozornost gólmana Bartoše a i nadále se žlutomodří tlačili do útoku. Převaha jim vydržela dvacet minut, pak domácí vyrovnali hru. Ve 25. minutě přišla první vyložená šance domácích! Miškovský se vyšrouboval do vzduchu a prodloužil míč hlavou přesně do běhu Volfovi, který uháněl sám na Hajduška. Písecký brankář v klíčové chvilce podržel hosty a jeho nájezd zlikvidoval. Ve 34. minutě už však ani on nestačil na bleskový vpád Dobrovických na píseckou polovinu. Právě hostující gólman vyhazoval míč k půlící čáře, kde se ho zmocnili hráči domácích a přímočarou kombinací mezi překvapenými obránci soupeře, kterou zakončil přesnou střelou po zemi David Miškovský, otevřeli skóre zápasu. Ještě před koncem poločasu měli dobrovičtí šanci zvýšit. Bernát nadýchaným centrem našel na zadní tyči střídajícího Routka, který z metru nastřelil jen Hajduška. Písecký brankář vyrazil ale jeho pokus na roh a sám útočící hráč se pak ještě bolestivě srazil s tyčí.

Vyrovnání mohlo přijít devět minut po změně stran, kdy se s míčem na kopačkách přibližoval k pokutovému území domácích písecký kapitán Václav Milec. Po chvíli si vyměnil balón s Jiřím Januškou a vyslal na bránu nebezpečný projektil, který padal těsně pod břevno, ale Bartoš ho vyškrábl na roh. Také další momenty duelu nabídly vzruch a příležitosti změnit aktuální stav. Využili je však pouze Středočeši, kteří nejprve v 80. minutě po rohovém kopu zásluhou hlavičky Marka Volfa zvýšili a v nastavení ještě Jiřím Sodomou. Právě poslední gólová akce opravdu vyšperkovala výkon dobrovických.. Na Kostkovu kolmici naběhl Petrlák a před prázdnou bránou našel Sodomu, jemuž stačilo nastavit nohu. Dobrovičtí tak definitivně ukončili nepříznivou sérii s Pískem a konečně ho dokázali porazit. Aktuálně navíc mají druhý nejlepší útok i obranu, ale hlavně nejvíce bodů, a tak se poprvé v historii vyhřívají na první příčce třetiligové tabulky.

FK Dobrovice - FC Písek 3:0 (1:0)

Branky: 34. Miškovský, 80. Volf, 90+2. Sodoma

FK Dobrovice: Bartoš – Krystan, Soběslav, Malý (15. Routek), Tvaroha – Petrlák, Žaloudek, Osvald (86. Sodoma), Bernát (76. Fotr) – Volf (83. Kostka), Miškovský (69. Petlička)

FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vacovský, Holý, Hanzlík – Milec (90.+1 Kulík), J. Held (46. Hrachovec) – M. Held (72. Presl), Januška (82. Ric), Voráček – Pinc

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Sokol Živanice