Dobrovice hlavně díky zlepšenému výkonu v druhém poločasu porazila poslední Nymburk

15.04.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 4:0 (1:0)

Dobrovičtí fotbalisté nastupovali do zápasu 23. kola České fotbalové ligy proti Polabanu Nymburk s touhou odčinit naprosto nevydařený středeční zápas s Brozany, který se jim nepovedl ani po herní, ani po výsledkové stránce. V prvním poločase zápasu s posledním týmem tabulky z Nymburka se jim to ale příliš nedařilo. Tomáš Osvald se sice objevil ve dvou velkých šancích, ale nejprve ve 12. minutě po dobré Miškovského příhrávce pálil do tyče, poté v 21. minutě po přihrávce od Krystana zblízka přestřelil, to bylo ale od domácích na dlouhé minuty vše. Naopak, do vedení mohli jít hosté, Telnarovu hlavičku zblízka však dokázal dobrovický brankář Dědek reflexivně vyrazit. V samém závěru poločasu se přeci jen dočkali domácí. Ve 45. minutě přišel velký závar v pokutovém území Nymburka, po několika zblokovaných pokusech pálil Schubert a hostující Daněk odrazil míč rukou, čímž zavinil penaltu! K té se postavil domácí kanonýr Marek Volf a poslal domácí do vedení.

A jak skončil poločas první, tak začal ten druhý. Ve 46. minutě po pěkném obloučku Krystana centroval Miškovský, Volf si zpracoval míč na prsou a připravil si ho ke střele, blíž k němu ale měl Tomáš Osvald a napálil ho 50 vteřin od výkopu k tyči. V 75. minutě to bylo již o tři branky, když Kostka dal parádní přihrávku do běhu Adamu Fotrovi, který překonal hostujícího brankáře Plačka přesnou střelou na zadní tyč. A o čtyři minuty později už to pro nymburské začalo zavánět debaklem, když na 4:0 zvýšl z přímého kopu Martin Vajgl.

Dobrovice ale už přes další šanci Fotra další gól nepřidala. I tak byl druhý poločas už naprosto jednoznačný. Domácí fotbalisté přidali k proměněné penaltě tři krásné góly a rehabilitovali se za středeční porážku se Sokolem Brozany.

FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 4:0 (1:0)

Branky: 45+1. Volf (pen.), 46. Osvald, 75. Fotr, 79. Vajgl

FK Dobrovice: Dědek – Tvaroha, Routek, Sedláček, Vajgl – Žaloudek (85. Kovač), Krystan (67. Fotr) – Volf, Osvald (89. Peljak), Miškovský (60. Kostka) – Schubert (74. Soběslav)

SK Polaban Nymburk: Plaček – Daněk, Chlapec, Houžvička, Nepovím (60. Hlatshwayo) – Hájek, Franc (82. Kučaba) – Novotný (73. Stehno), Baratynskyj (89. Petr), Artěmuk – Telnar

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 22.09.
vs. So