Dobrovičtí vezou z derby s Benátkami 2 body za výhru na penatly

31.08.2017 Kategorie: Tým A

SK Benátky nad Jizerou - FK Dobrovice 1:1 (0:1), 3:4 n. p.

Dobrovičtí fotbalisté odehráli ve středu 30. srpna v rámci vloženého 16. kola ČFL derby na hřišti Benátek nad Jizerou. Do utkání vstupovala obě mužstva z takřka totožné výchozí pozice, kdy Benátky dokázaly v dosavadních třech kolech získat pět bodů a Dobrovičtí ještě o jeden víc za dvě výrhy a jednu porážku. Zápas byl pikantní pro dobrovického trenéra Sedláčka, který v Benátkách v minulosti působil.

Lépe do utkání vstoupili benáteční, kteří od začátku svědomitě plnili roli domácího mužstva a snažili se aktivně ohrožovat branku dobrovických. Aktivita domácích přinesla ve 13. minutě první velkou příležitost zápasu, kdy Horákův přetažený centr směřoval na Borovičku, který hlavou tlačil míč k levé tyči, odkud Bartoš vynikajícím zákrokem vyrazil míč na roh. Domácí byli i nadále lepším týmem a zahrávali celou řadu rohových kopů, nic se jim z nich ale vytěžit nepodařilo. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 28. minutě se poprvé dostali k ohrožení branky domácích dostali dobrovičtí a hned se jim podařilo skórovat. Po dlouhém autu míč propadl k nabíhajícímu Jakubu Novákovi, po jehož střele k pravé tyči se Michňa natahoval marně. A ve 36. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř. Volf nádherně z přímého kopu zatočil míč nad zdí jeho střela orazítkovala pravou tyčku. O dvě minuty přišla další, a také poslední velká šance hostů v utkání. Centr z právé strany propadl na zadní tyč, kde se za Synkem zjevil nabíhající Routek, kterému ale míč skočil. Dobrovický obránce tak neměl ideální klid k zakončení, balon poslal těsně nad břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Již po pár minutách druhého poločasu bylo zjevné, s jakou taktikou do něj Dobrovice nastoupila. Její hráči nevynechali jedinou příležitost ke zdržování hry, brankář Bartoš byl několikrát blízko žluté kartě za zdržování, když dlouho předlouho otálel s odkopy od branky. Hosté také rezignovali na jakoukoliv hru záložní řady, když hráli v hlubokém obranném bloku s nakopávanými balóny na hrot, kde operoval osamocený kapitán Miškovský. Benáteční vstoupili do druhé půlky naopak velmi aktivně a do Bartošova vápna létal jeden centr za druhým. Bylo tak jen otázkou času, kdy se jim některý z jejich útoků podaří přetavit ve vyrovnávací branku. V 54. minutě se jim to ještě nepodařilo, protože pěknou Walterovu střelu vynikajícím zakrokem zlikvidoval Bartoš, stejná situace se ve stejném obsazení opakovala i o devět minut později. V 76. minutě už se ale přeci jen domácí vyrovnávací branky dočkali. Dobrovičtí trošku pozapomněli v pokutovém území na Jakuba Synka, jehož  první střelu vychytal dalším výborným zákrokem Bartoš. Hostující obrana však nebyla důrazná a nedokázala vyražený míč uklidit do bezpečí, ten vrátil k benáteckému útočníkovi a napodruhé byl Synek již úspěšný. Po vyrovnávací brance domácí v nasazení polevili, a protože ani hosté se nijak nesnažili zvrátit utkání na svou stranu, přišly na řadu pokutové kopy.

V těch se opět zaskvěl nejlepší hráč hostí, brankář Bartoš, který zlikvidoval pokusy Knoblocha a Jägera. A protože na straně dobrovických dokázali své pokusy kromě Pelyaka všichni proměnit, bod navíc si z Benátek odvezli hráči z města cukru.

SK Benátky nad Jizerou - FK Dobrovice 1:1 (0:1), 3:4 n. p.

Branky: 76. Synek – 28. Novák

SK Benátky nad Jizerou: Michňa – Hakl, Borovička, Horák, Sudek – Walter, Knobloch, Tvrzník, Mařík (84. Jäger), Boček (46. Kocourek) – Synek.

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Skuhravý, Pelyak – Volf, Osvald, Žaloudek, Krystan (86. Eliáš), Bernát (65. Kostka) – Miškovský (71. Sedláček).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2