Dobrovičtí mají za sebou první dva týdny zimní přípravy, zatím pokaždé vyhráli

24.01.2022 Kategorie: Tým A

Fotbalisté FK Dobrovice zahájili ve středu 12. ledna první tréninkovou jednotkou zimní přípravu na jarní část sezóny 2021/22 Krajského přeboru a hned v sobotu 15. ledna je po prvních trénincích čekalo první přípravné utkání, ve kterém narazili na Mnichovohradišťský SK, hrající I.A třídu. V utkání hraném na umělé trávě na 9. základní škole se představili v dobrovickém dresu také nové tváře, usilující o setrvání v týmu - Matěj Horák z Kosmonos (Divize C), Matěj Novotný z Krnska (Okresní přebor) a Petr Hobík z Nymburka (Krajský přebor). Utkání nakonec skončilo vítězstvím dobrovického celku 4:2.

FK Dobrovice - Mnichovohradišťský SK 4:2 (3:0)
Branky: 15. Tomíček, 40. Kopecký, 42. Horák, 77. vlastní Sabol - 60. Sabol, 65. Tomka

FK Dobrovice 1. poločas: Bartoš - Novák, Pečínka, Macko, Kořínek - Kopecký, Sedláček Michal, Hobík, Korec - Horák, Tomíček
FK Dobrovice 2. poločas:
Kocmich - Prskavec, Novotný, Sedláček Marek, Klain - Zelinka, Machů, Kučera, Hobík (67. Kořínek), Korec (67. Novák) - Horák (67. Kopecký)

První týden zimní přípravy potom zakončili dobrovičtí hráči druhým utkáním v pozdních hodinách znovu na uměle trávě na hřišti 9. základní školy v Mladé Boleslavi, kde jim tentokrát byl soupeřem Dolní Bousov, hrající IA.třídu. Dobrovičtí zlepšily výkon oproti zápasu s Mnichovým Hradištěm, ale stále to nebylo to, na co byli zvyklí z podzimní části soutěže.
FK Dobrovice - Dolnobousovský SK - 4:1(2:0)

FK Dobrovice - Dolnobousovský SK 4:1 (2:0)
Branky: 24. Volf, 41. Korec, 73. Zelinka, 83. Machů - 55. hosté

FK Dobrovice 1. poločas: Bartoš - Zelinka, Horák, Pečínka, Klain - Kopecký, Machů, Kořínek, Korec - Hobík - Volf
FK Dobrovice 2. poločas: Kocmich - Novák, Macko, Prskavec, Klain (70. Pečínka) - Hobík (70. Zelinka), Kučera, Sedláček Michal, Korec (70. Kořínek) - Horák (70. Machů) - Tomíček
.
Ke třetímu přípravnému utkání během osmi dnů nastoupili dobrovičtí hráčí v neděli 22. ledna v Jičíně protim domácímu celku. Po náročném týdnu museli dobrovičtí kromě soupeře čelit také narůstající únavě, i přesto ale mělo utkání navzdory nepříznivému terénu slušnou úroveň. Dobrovičtí svůj výkon oproti předchozím zápasům posunuli zase o kousek výše a dokázali zvítězit 4:1.
.
SK Jičín - FK Dobrovice 1:4 (1:2)
Branky: 8. Holer - 24. Michal Sedláček z pen., 34. Pečínka, 51. Korec, 78. Klain
.