Dobrovičtí fotbalisté si v přípravě s chutí zastříleli proti Nymburku

29.07.2020 Kategorie: Tým A

SK Polaban Nymburk - FK Dobrovice 0:5 (0:1)

Dobrovičtí fotbalisté se po dvoutýdenní dovolené vrátili k tréninkům a o víkendu odehráli první přípravné utkání druhé fáze letní přípravy, ve kterém rozstříleli Polaban Nymburku.

Utkání se hrálo ve velkém vedru a ve velmi vysokém tempu, kdy zejména domácí, kteří mají velmi mladou sestavu, začali mužstvo dobrovických napadat hluboko na jeho polovině. Ale zkušení hárči Dobrovice se nenechali vykolejit a hned z první vážnější akce v 7. minutě po brejku do domácí obrany z levé strany nastřelili ruku ve vápně a následnou penaltu s přehledem proměnil kapitán mužstva David Miškovský. Domácí ještě více přitlacili na pilu a v pasáži od 15. do 30. minuty si vypracovali tři vyložené příležitosti, ale Kocmich v bráně předvedl velmi dobrý výkon a nic za své záda nepustil. Poté se do velké šance dostal dobrovický Cigánek, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi mířil jen do strážce nymburské svatyně.  Ve 35. minutě byl faulován před domácím pokutovým uzením Tomíček, ale následná střela Cigánka o decimetry minula domácí šibenici. Poločas se dohrál od vápna k vápnu bez vážnější šance.

Do druhého poločasu domácí prostřídali šest hráčů, dobrovický trenér Klain střídal čtyřikrát. Domácím jak by po změně stran došel dech a ve druhém poločase se hostující tým dostal v rychlé kombinaci několikrát lehce do domácí obrany a podařilo se mu vsítit čtyři branky. "Výsledek prvního utkání vypadá jednoznačně a je velkým povzbuzením do další práce, ale nemá cenu ho přeceňovat," řekl k jasné pětigólové výhře manažer Dobrovice Libor Novák.

Branky: Miškovský D. (pen.), Kohout, Korec,Tomíček, Miškovský R.

FK Dobrovice: Kocmich - Pečínka, Hůlka, Murárik, Klain - Kučera (46. Miškovský Radek) - Cigánek (46. Kohout), Smetana, Kořínek (46. Korec) -  Miškovský David, Tomíček (46. Kopecký)

V dalším přípravném utkání nastoupí FK Dobrovice ve středu 29. července od 18:00 hodin v sousedních Rejšících proti domácímu týmu.