Dobrovičtí dobrý start sezóny na hřišti nováčka potvrdit nedokázali

21.08.2017 Kategorie: Tým A

SK Sokol Brozany - FK Dobrovice 2:0 (0:0)

Ve 2. kole ČFL vyjížděli dobrovičtí fotbalisté k utkání na hřiště nováčka z Brozan, kde chtěli potvrdit podařený vstup do soutěže, když v prvním kole dokázali doma porazit obhájce vítězství Jirny 1:0.

Utkání začaly oba týmy opatrně, ale ve 13. minutě měli první velkou příležitost domácí, když ze standardní situace tvrdou ranou trefili tyč branky hostujícího brankáře Bartoše. Do konce prvního poločasu pak nebyla k vidění jediná zajímavější akce či snad dokonce branková příležitost. Domácí Lipš a hostující Bartoš se svých brankách hodně nudili.  V samotném konci prvního poločasu se ale diváci přeci jen dočkali alespoň trochy vzrušení, když hostující Marek Sedláček fauloval unikajícího Chukwumu. Ten dostal krásnou kolmici mezi dva protihráče a šel by sám na brankáře. Sedláček proto zhruba osmnáct metrů před brankou zatáhl za záchrannou brzdu a kosou poslal domácího útočníka k zemi. Sudí Beneditk nejprve odpískal pouze faul, ale po dohodě s pomezním rozhodčím nakonec zákrok hostujícího záložníka ocenil červeným kartonkem a poslal ho tak předčasně do sprch. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu ve skóre a s jedním mužem v poli na straně domácích navíc.

Hostující trenér Sedláček reagoval o poločase na vyloučení svého syna stažením Miškovského, místo kterého poslal na hřiště defenzivnějšího Skuhravého. Domácí šli podle očekávání s převahou jednoho muže v zádech za prvním gólem, kterého se jim nakonec podařilo v 53. minutě dosáhnout, když se  na pozici středního záložníka dostal ke střele Rudolf Slanička a nádhernou střelou z osmadvaceti metrů vymetl pravý roh hostující branky. Bartoš po téhle ukázkové pumelici skákal marně. Dobrovičtí se do první vážnější šance dostali až v 71. minutě, kdy Tvaroha našel jednoho ze svých spoluhráčů křižným centrem z levé strany na zadní tyč, ovšem jeden z hostujících hráčů v jasné situaci proti Lipšovi neuspěl. Do konce utkání se již dobrovickým nepodařilo vážněji ohrozit brozanskou branku, naopak v 91. minutě pečetil první třetiligové vítězství domácích Petr Hovorka, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži ve vápně a poslal míč po zemi k tyči brankáře Bartoše. Mizérie dobrovických fotbalistů na hřišítch soupeřů, kdy v loňském ročníku dokázali na venkovních hřištích zvítězit jen třikrát, z toho jednou na penalty, tak pokračuje i v této sezóně.

SK Sokol Brozany - FK Dobrovice 2:0 (0:0)

Branky: 53. Slanička, 90+1. Hovorka

SK Sokol Brozany: Lipš – Stehlík, Franc, Tichý (90. Hovorka), Benda, Marič (90+2. Vlasák), Cibulka (C), Studecký (70. Modr), Slanička (58. Šollar), Bubeníček, Chukwuma (85. Walter)

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha, Miškovský (C) (46. Skuhravý), Žaloudek, Eliáš (61. Krystan), Osvald (81. Fialka), Fotr (71. Peljak), Volf

Tabulku a výsledky zbylých utkání 2. kola ČFL najdete zde.

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2