Do nové sezóny vstoupí nová Dobrovice

09.08.2013 Kategorie: Tým A

V sobotu 10. srpna vypukne nový ročník fotbalových divizí, jedním z účastníků jeho zápolení bude už tradičně také FK Dobrovice. Mužstvo z města cukru se svým příznivcům představí doma proti pardubickému béčku a na trávník vyběhne v podstatně obměněné podobě. Tým přišel o dvě výrazné tváře, o Zbončáka, který skončil s aktivní hráčskou kariérou, a o Ansumu, se kterým se loučil hned na dvakrát. Ghaňan nejprve odjel na testy do Kroměříže, po návratu dostal u mužstva druhou šanci, ale nevyužil ji a z důvodu narůstající nespolehlivosti se s ním klub musel rozloučit.

Nový trenér Petr Hejno spolu se sportovním manažerem Davidem Čáslavou naopak přivedli do mužstva hned 8 nových hráčů. „Tým nebyl ideálně poskládaný a někteří hráči nastupovali na postech, které jim úplně nesedí.“ říká k tomu Čáslava. „Musíme být realisté, po postupu z krajského přeboru se neúprosně projevila také věková skladba mužstva.“ Tým proto prošel výrazným omlazení a doplněním vhodnými hráči. Trenér Hejno k tomu dodává: „Chtěli jsme vytvořit hráčský kádr, který bude schopen předvádět atraktivní, útočný a velmi fyzicky náročný herní styl. Doufáme, že díky tomu budeme patřit k týmům ucházejícím se o přední příčky v soutěži.“

Výsledky přípravných zápasů hovoří ve prospěch jejich práce. Dobrovice v létě prohrála jediné utkání, v předkole Poháru České Pošty podlehla Nové Pace, když nastoupila ještě bez posil. V ostatních zápasech předváděla velice líbivý fotbal a pokaždé zvítězila. Porazila boleslavský starší dorost (1:0), divizní týmy z Turnova (3:1), Českého Brodu (3:1) a Litole (7:0) a v generálce na novou sezónu si poradila i s třetiligovými Zápy (2:0).

To soupeři z Pardubic se tolik nevedlo. Jeho rezervní tým taktéž prošel významnou přestavbou a od nové sezóny budou jeho hráči rotovat mezi divizí a juniorskou ligou. Mladé mužstvo v přípravě prohrálo v Zápech a s libereckou juniorkou, remízovalo s junirkou Mladé Boleslavi a s třetiligovým Žďárem nad Sázavou a vyhrálo pouze nad Týništěm nad Orlicí, účastníkem krajského přeboru.

Nenechte si ujít start divizní sezóny v sobotu 10. srpna v 17 hodin na dobrovickém městském stadionu!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice