Divoká přestřelka vyzněla lépe pro Picavu a na domácí půdě opět naplno bodovala

10.10.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Čáslav 5:2 (2:1)

V dalším domácím zápase k nám zavítal tradiční účastník divize, kterým je FK Čáslav. Soupeř v této sezóně rozhodně není spokojený s tím na jakých příčkách se nachází, jelikož kvalitu, aby hráli výš mají. Úvod utkání začali hosté s míčem na svých kopačkách, ale dobrovičtí velice aktivně napadali po celém hřišti a přineslo to ovoce. Už v 9. minutě rozehrál Michal Sedláček standardní situaci do vápna, kde Vyhnánek vyběhl a při vyboxování míče srazil dva své hráče, kteří zůstali ležet, hra ale pokračovala a Pečínka vrátil míč do vápna, kde našel Kohouta a ten přiťuknul míč pro Marka Sedláčka, který už překonal Vyhnánka - 1:0. Poté přišla pasáž, kdy hosté si nevěděli rady jak překonat vysoký presink, ale šance zůstaly nevyužity. Až v 18. minutě přišla další špatná rozehrávka hostů, kterou vystihl Volf a ten předložil na zlatém podnose Michalovi Sedláčkovi, který snadno překonal Vyhnánka - 2:0. První šance hostů přišla ve 28. minutě, kdy Hajník hlavičkoval s pomocí teče Bičištěho do břevna. Ve 31. minutě zahrávali hosté standardní situaci z 20 metrů, ale Vančura Bartoše nezaskočil. Ve 37. minutě se Junek protáhl na levé straně a odcentroval před branku na Rohovského, který trefil Bartoše do prsou, ale následně míč se odrazil Kubovi Novákovi do nohou a míč skončil ve vlastní brance - 2:1. Velké vášně přinesla druhá minuta druhého poločasu, kdy centr Kohouta si Petrů při zpracování trefil ruku a rozhodčí odpískal penaltu, kterou Michal Sedláček s klidem proměnil doprostřed branky 3:1. Vzápětí hosté zápas opět zdramatizovali, kdy Ronovský se ve vápně otočil kolem Pečínky a dokázal poslat centr přes Klaina na zadní tyč, kde osamocený Junek překonal hlavičkou Bartoše 3:2. V 70. minutě mohl Junek vyrovnat, ale jeho navedení doprostřed hřiště a střela zpoza vápna nemířila přesně. Poté několik dobrých střílených centrů poslal do vápna Bičiště, ale ani jeden se neujal ke gólové šanci. Až 77. minuta a Pečínkův odkop si za obranou hostů našel Herzán a krásným obloučkem překonal vyběhnuvšího Vyhnánka - 4:2. Těsně před koncem zápasu předvedl Novák s Tomíčkem pohlednou akci na pravé straně, kdy Novák vyvážel míč, předal Tomíčkovi, který vrátil patou zpět na Nováka a ten poslal nádherný centr na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Herzán a hlavičkou překonal Vyhnánka popáté - 5:2.

Za týden zajíždíme do Velkých Hamrů, kde nás nečeká vůbec lehký zápas a to netradičně v neděli v dopoledních hodinách. Výkop je v 10:30.

FK Dobrovice – FK Čáslav 5:2 (2:1)

Branky: 18. a 49. z PK Michal Sedláček, 77. a 89. Herzán, 9. Mar. Sedláček – 37. vlastní Novák, 54. Junek

FK Dobrovice: Bartoš (C) – Novák, Mar. Sedláček, Pečínka, Bičiště – Kohout (80. Kučera), Bora (62. Kocourek), Mich. Sedláček (72. Král), Horák, Klain (80. Tomíček) – Volf (62. Herzán)

FK Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů, Konyvka – Junek, Čuchal (46. Vocel), Vančura (C) (74. Bašek), Slavík – Ronovský, Hejný