Bídné jarní výkony zlomily trenéru Sedláčkovi vaz, nahradil ho Hejno

18.05.2018 Kategorie: Tým A

Špatné výsledky a neatraktivní hra bez nasazení vedly vedení FK Dobrovice k odvolání trenéra Vladimíra Sedláčka. Ten byl odvolán ihned po prohře s Benátkami v předminulém kole, která byla již čtvrtá za sebou. Dobrovice na jaře dokázala pod Sedláčkem v devíti jarních zápasech naplno bodovat jen proti dvěma posledním týmům tabulky - Nymburku a Čížové, kterým naložila shodně 4:0. Dál vyhrála ve Štěchovicích na penalty a prohrála na penalty s Pískem. Zbylých pět utkání prohrála a začala se jí týkat sestupová matematika. "Vedení klubu děkuje trenéru Sedláčkovi za odvedenou práci a přeje mu mnoho zdaru v jeho dalším působení, ale cítili jsme, že mužstvo potřebuje nový impuls," uvedle předseda klubu Oldřich Reinbergr. "Novým trenérem byl jmenován Petr Hejno, pro kterého mluvilo několik argumentů. Zaprvé v minulosti již několik sezon Dobrovici vedl, takže zná místní prostředí i většinu hráčů. Za druhé s mužstvem postoupil do ČFL, kde pokaždé skončil v horní polovině tabulky a předváděl atraktivní fotbal. A za třetí je to v dobrém slova smyslu fotbalový blázen, který pro fotbal žije. Někoho takového pro boj o záchranu potřebujeme," doplni Reinbergr.

FK Dobrovice 27.04.
vs. So
FK Litoměřicko 17:00

TJ Sokol Živanice 0
FC Slavoj Vyšehrad 2 n. p.
FC Písek 1