Arsenal Česká Lípa - FK Dobrovice 2:0

20.01.2013 Kategorie: Tým A

Česká Lípa: Bojčuk, Bína, Štálík, Holeček, Sup, Novotný, Kučera, Gibala, Beran, Scon, Broschinský, ke střídání: Finklár, Silný, Ježdík, Semerát

Dobrovice: Kratochvíl - Zbončák (46' Pečínka), Mrvík (46' Vladyka), Bým, Tuma - Jiránek (46' Jílek), Gába, Hnízdo, Kořínek (46' Jílek), Miškovký (46'Bulíř), Čech, ke střídání: Vítek

Ve svém historicky prvním vystoupení na Vyšehrad Cupu se Dobrovice střetla s třetiligovou Českou Lípou. Trenéru Maruškovi se omluvil Cigánek a chyběl též Ansuma, který se z Ghany vrací až v půli února. Bartoš je po operaci lokte, takže chytal Kratochvíl, a protože brankář rezervy Kortus má zraněnou nohu, na lavičku se dostal z dorostu nadějný, 15tiletý Dominik Vítek.

Z počátku se hrála vyrovnaná, po celý zápas bojovná partie. Ve 23. minutě se ke střele dostal osamocený Silný, bránu ale přestřelil. Pět minut před koncem půle se do českolipského vápna snesl krásný balon, Gába od něj byl dost nevybíravě odstaven, penalta se ale nepískala. První poločas tak skončil bez gólů.

V 51. minutě spálil Silný další vyloženou šanci. Běžel sám na Kratochvíla, ten se mu položil pod nohy a o míč jej čistě obral. V 60. minutě však přišel smolný moment stopera Vladyky, který si srazil centr do vlastní brány. Hned dvě minuty na to orazítkovala další českolipská střela tyč a v 70. minutě přišlo zvýšení na 2:0. Druhý poločas kromě posledních několika minut patřil Arsenalu a ten tak zaslouženě zvítězil. Dobrovice oslabená o dva z klíčových hráčů však s třetiligovým soupeřem nepropadla. Hned v neděli před polednem následuje zápas s dalším účastníkem ČFL, FC Písek, který ve svém úvodním zápase porazil juniorku Mladé Boleslavi 3:2.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice