FK Dobrovice - Slavia Louňovice (25. kolo)

02.04.2012 Kategorie: Tým A

Slavia Louňovice, která k nám přijela ve 25. kole, okupuje toho času klidný střed tabulky. Většinu bodů ale nasbírala v domácím prostředí a co se týče venkovních zápasů, patří k těm méně úspěšným. Dobrovice jsou naopak doma extrémně silné. Hostující trenér Hruška, který mimochodem zná našeho Ansumu ze společného působení v týmu Vyšehradu, zvolil výrazně defenzivní sestavu i taktiku.

Dobrovičtí nastoupili oproti minulému týdnu bez Zbončáka a bez tvůrce hry Gáby, který je se 7 žlutými kartami ohrožen dvouzápasovým trestem a trenér ho patrně šetří na nadcházející náročné zápasy s Libiší a především s Českým Brodem. Zálohu tedy tvořili Kořínek, Čech, Patočka a Jiránek. Louňovická taktika dlouho zabírala a snad i pro změny v naší záloze se nedařilo projít přes zahuštěný prostor před dobývanou bránou. Jediná, o to však výraznější šance první půle přišla v 25. minutě z rohového kopu. Patočka jej přímo od praporku poslal, možná s přispěním něčí teče, do vzdálenější tyče, odražený balon Ansuma napálil do druhé tyče a nastalý závar ukončila Vladykova hlavička mířící nad břevno louňovické brány. Naši výrazně vedli v držení míče, krom zmíněné několikanásobné příležitosti však z tlaku dokázali vytěžit jen nedůrazné a nepřesné střely z 25 až 30 metrů a několik rohových kopů.

Nováček v základu Kořínek předváděl sympatickou drzost a snahu, Čechovi ale střed zálohy příliš nesvědčil a Jiránek na druhé straně zálohy byl téměř neviditelný. Po poločase jej proto vystřídal Hnízdo, postavil se do středu zálohy a Čech putoval na křídlo. Naši se dál snažili prorazit zabetonovanou obranu, což ústilo v množství rohových kopů, žádný však dlouho nepřinášel kýžený úspěch.

V 59. minutě nahradil Kořínka zkušený Zbončák. Hned v následující minutě to konečně přišlo. Dnešní exekutor rohových kopů Patočka poslal míč do vápna, odkud jej Miškovský hlavou uklidil ke vzdálenější tyči. Fanouškům, ale i hráčům se notně ulevilo a v 71. minutě přidali pojistku. Miškovský se neunáhlil s rozehrávkou, předal míč Ansumovi, ten se obratně probil až před brankáře, neprostřelil jej, ale odražený míč našel Čecha, který z úhlu trefil prázdnou bránu. Výsledkem 2:0 potom celý zápas i skončil.

Vedoucí Kutná Hora doma porazila poslední Mnichovo Hradiště těsně 3:2, v půli dokonce prohrávala 0:1. Český Brod nám výrazně ulehčil pozici, když v Novém Strašecí prohrál 3:1, takže teď na nás ztrácí už 9 bodů a příští týden jej doma čeká právě rozjetá Dobrovice. A jestliže v Českém Brodě uspějeme, naroste náš náskok na 12 bodů, což by při lepších vzájemných zápasech znamenalo jistotu postupu. Takže v sobotu 19.5. od 17 hodin v Českém Brodě!

FK Dobrovice A 2:0 Slavia Louňovice
Bartoš - Tuma (77' Bým), Mrvík, Vladyka, Pečínka - Kořínek (59' Zbončák), Čech, Patočka, Jiránek (46' Hnízdo) - Ansuma, Miškovský D. Diváků: