FK Dobrovice - SK Holice

29.08.2012 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí na svém hřišti přivítali SK Holice, tým, který na posledním místě vystřídal Lhotu pod Libčany, která v minulém kole šokovala výhrou 5:0 právě nad Dobrovicí. Domácí tak měli co napravovat.

Kdo čekal bouři v sestavě domácích, mýlil se. Stále početná marodka to ani nedovolila. Na kraj zálohy se vrátil uzdravený Jílek, Zbončák se posunul zpět do obrany a na lavičce tak zůstal Pečínka. A především se opět do středu zálohy vrátil Patočka.

Několik prvních minut utkání sice patřilo hostům, do žádné šance se však nedostali a otěže postupně předali domácím. Na počátku druhé desetiminutovky už přišly první dvě příležitosti Musy Ansumy, v té první mu k zakončení chybělo pár centimetrů, ve druhé mu scházela přesnost. V 19. minutě po dlouhém autu střihl nepřesně nůžkami Boško, dvě minuty na to poslal na bránu ze 20 metrů pohotovou střelu Jílek, k dokonalosti jí chybělo pár decimentrů. Ve 30. minutě poslal stejný hráč uličkou míč Ansumovi do vápna, jeho střelu ale brankář vytěsnil na roh. O minutu později se 30 metrů od brány Holic pískal faul. K trestnému kopu se postavil Cigánek, jeho nádherná střela nikým netečována zaplula přímo do šibenice a Dobrovice se konečně ujala vedení.

Devět minut na to bylo ještě veseleji. Mrvík skluzem zastavil rodící se protiútok a ihned kolmicí mezi obránci vyslal do útoku Boška, který před brankářem nezazmatkoval a míč předal před prázdnou bránu Ansumovi . Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Ten ovšem po změně stran dlouho nevydržel. Trestný kop Cigánka z pravé strany přizvedl hlavou Tuma a na zadní tyči zarazil do brány kapitán Vladyka. Třetí gól již neobdržel gólman Branda, ale jeho náhradník Šváb, který jej o poločase vystřídal.

Hosté se i za rozhodnutého stavu sympaticky snažili o kombinační fotbal a dokonce se dostali do několika náznaků šancí. Za zmínku však stojí snad pouze Fidrova střela zpoza hranice vápna metr nad břevno. Domácí se díky útočné snaze Holických několikrát dostali do přečíslení. V 67. minutě poslal Cigánek míč za obranu do běhu střídajícímu Mrklasovi, ten přehodil vyběhnuvšího brankáře a Ansuma ač tísněn obráncem zvýšil na 4:0.

Pět minut poté Vladyka zabojoval na vlastní půli, na třikrát se nenechal obrat o balón, Patočka jej poslal do útoku rozeběhnutému Cigánkovi, který si ve vápně dovolil kličku obránci a prostřelil nešťastného gólmana. Šestý zásah mohl přidat Mrklas, který se po kolmici Patočky ocitl sám před Švábem, v rozhodující chvíli ale znervózněl.  A protože zástupci Holice nic nevytěžili ani z posledního ohrožení Bartošovy svatyně, kdy se jeho pokutovým územím snášel vodorovně s brankovou čarou Semerádův padáček, zastavilo se skóre na 5:0 pro domácí.

Trenér Jiří Maruška: "Začátek zápasu byl z naší strany trochu nervózní. Na klukách bylo vidět odhodlání odčinit náš zkrat z minulého kola a trochu jim to svazovalo nohy. Po vstřelení prvního gólu jsme, myslím, začali hrát naši hru a prakticky jsme soupeře do ničeho nepustili. Ještě lepší byl vstup do druhého poločasu, kdy jsme hned z první šance dali na 3:0 a tím jsme rozhodli o utkání. Musím kluky pochválit, že i za tohoto stavu předváděli aktivní a kombinační fotbal, který vyústil ke vstřelení dalších branek. I za stavu 5:0 jsme si vytvářeli další šance, ale bohužel jsme je špatně vyřešili.
Musím vyzdvihnout snahu soupeře hrát u nás kombinační fotbal."

Dobrovice dokonale napravila výpadek z minulého kola a díky lepšímu skóre odsunula Kutnou Horu ze čtvrtého místa. Jen tři body ztrácí na druhý Dvůr Králové a už nyní se může těšit na příští domácí utkání, ve kterém za dva týdny přivítá kontroverzního suveréna divize C Viktorii Jirny. Ještě před tím ji však čeká zájezd do Letohradu, který momentálně drží sedmou pozici. Hraje se v sobotu 29. září od 16:30.

FK Dobrovice A 5:0 SK Holice
Bartoš - Tuma, Mrvík, Vladyka, Zbončák - Jílek (69' Beran), Gába, Patočka, Cigánek - Ansuma, Boško (63' Mrklas)