FK Dobrovice - FK Pardubice B

20.01.2013 Kategorie: Tým A

K dohrávce odloženého 18. kola dorazilo do Dobrovice pardubické béčko. Na podzim v Pardubicích zvítězila Dobrovice, od té doby se však postavení obou týmů v tabulce zrcadlově prohodilo. Pardubičtí mladíci zvolna vystoupali na šesté místo, Dobrovice se propadla až na 11. příčku.

Úvod zápasu i přesto patřil domácím. Hostům chvílemi předváděli slušný kolotoč, který navíc postupně nabíral na otáčkách. Největší příležitost vyprodukoval ve 13. minutě, kdy střelu Miškovského, vyraženou pardubickým brankářem, dorazil jen těsně vedle brány Ansuma. Když už dobrovický gól hodnou řádku minut visel ve vzduchu, prosadili se z čista jasna hosté. Psala se 18. minuta, z celkem nevinně vyhlížející akce po přenechané výhodě se pardubáci dostali bočně k vápnu, následovala přihrávka před bránu a Janecký měl zblízka vcelku snadnou úlohu. A co víc, domácí se ještě ani nestačili rozkoukat a inkasovali podruhé. Vágner založil akci na jejímž konci se k němu míč zase vrátil, jeho první střelu ještě nováček v dobrovickém dresu Kanaval vyrazil, ale na přesně umístěnou dorážku už byl krátký.

Domácí si ještě do poločasu vypracovali další šanci Ansumy, s jeho střelou po přímém kopu Cigánka si však hostující brankář opět poradil. Druhá půle začala v očekávání dobrovického náporu a ten se také pomalu rodil. V 62. minutě se do brejku dostal Miškovský, vystřelil však pozdě a pouze do gólmana. O 5 minut později našel Cigánek Kořínka, jeho pěknou střelu vytlačil gólman nad břevno.

Dlouho očekávaný gól tak přišel až v 70. minutě. Hosté si ve vápně nedali pozor na střídajícího Mrklase a ten po přihrávce Vladyky střelou o tyč snížil na rozdíl jediné branky. Dobrovice v tu chvíli ukončila 335 minut trvající gólový půst.

To domácí povzbudilo k ještě silnějšímu náporu, ale proti zahuštěné pardubické obraně se rodily šance hodně těžko. V 80. minutě domácí pohrdli slibným přečíslením. V 90. minutě předvedl Ansuma, že umí také přihrát a hezky našel volného Miškovského, ten si však nepohlídal malý ofsajd. V nastavení se pro změnu do brejku dostali dva hostující hráči. Vladyka je sice nedostihl, nedostatek rychlosti však vynahradil výborným odhadem - již překonaného Kanavala dokázal zastoupit na brankové čáře.

Dobrovice tak i počtvrté v řadě prohrála a v tabulce se propadla na 12. místo. Předstihla ji dokonce i Lhota pod Libčany, sobotní host na dobrovické trávě, kterému domácí dluží odplatu za krutý podzimní debakl 0:5. Hraje se 13. dubna od 16:30 a všichni fanoušci jsou upřímně zváni.