FK Dobrovice - FK Pěnčín-Turnov

23.09.2012 Kategorie: Tým A

Obě mužstva měla v zádech nepříjemné série. Domácí Picava prohrála dva předchozí duely, turnovští nebodovali dokonce čtyři zápasy v řadě a spadli až na 14. místo tabulky, což u nich vyústilo ve výměnu kouče. Další komplikaci pro hosty představoval brankářský post. Vykartovanou jedničku musel nahradit 41-letý veterán Cimbál, jehož „impozantní“ postava dávala svědčit, že v poslední době je již činný více jako asistent trenéra, než jako aktivní sportovec. Hosté sice hned v první minutě zahrozili pěknou střelou do šibenice z kopačky Zemana, Bartoš v bráně se však vytáhl a do vedení šli domácí. Cimbál v pokutovém území fauloval Ansumu a Cigánek se z penalty nespletl.

Domácí příznivci se již těšili na další z dobrovických kanonád, hosté jim však brzy ukázali, kde je realita. Jejich mladé mužstvo, věkový průměr hráčů v poli byl pod 25 oproti více než 29 u domácích, se prezentovalo útočným fotbalem plným nasazení a dravosti. A tak zatímco domácí ve zbytku prvního poločasu předvedli jen neškodnou hlavičku a dvě střely ze střední vzdálenosti, první Patočkovu zblokovanou a druhou Miškovského dosti nepřesnou, hosté předváděli jeden nebezpečný rychlý přechod do útoku za druhým a několikrát domácím zle zatopili. V 15. minutě po sérii dvou rohů a přímého kopu ještě Bartoš svatyni uchránil, ve 24. minutě však po kombinaci Novotného s Petříkem a lobu Bárty již kapituloval. A v následujících minutách se ještě měl co ohánět, znovu podržel spoluhráče například při přímém kopu Bárty pár minut před koncem půle.

O poločase šli ze hřiště Zbončák a Boško a místo nich naskočili mladí Pečínka a Beran. Nestačili se však ještě ani pořádně zahřát, a už byli svědky dokonaného obratu hostí. Počítala se 51. minuta, Bernát zahrával přímý kop zprava asi z 25 metrů a jeho míč nikým netečován prošel až do sítě.

Dobrovice se poté přeci jen trochu pustila do hry a výsledkem byla v 65. minutě druhá penalta za faul na pronikajícího Tumu. Domácí mohli celkem nezaslouženě srovnat, Cigánek ovšem tentokrát trefil pouze tyč! A z protiútoku mohlo být definitivně rozhodnuto, Petřík však těsně přestřelil. Domácí tak stále živili šanci na bodový zisk. Ve dvou skorošancích se objevil Jílek, Cimbál se předvedl proti další prudké střele a Miškovského teč Cigánkova přímého kopu zamířila těsně nad břevno. Dobrovice tak potřetí v řadě prohrála, tentokrát i doma s outsiderem z Turnova.

Hodnocení trenéra Marušky: "Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Rozdíl v nasazení, agresivitě a celkově v přístupu hráčů k utkání je pro mě nepochopitelný! Jsem ochotný tolerovat občasné herní výpadky, to postihne každý tým, ale přístup jednotlivých hráčů tolerovat nebudu. Soupeř byl ve všech ohledech kvalitnější. Pro mě samotného je to obrovské zklamání."

Oba celky zůstávají v tabulce na stejných příčkách, Dobrovice je tedy šestá, pouze se jí vzdálilo čelo tabulky a dotáhl se na ni blok týmů na 7. až 15. místě. Příští týden ji čeká výlet na předměstí Jablonce nad Nisou, do Mšena. Mšeno je třetí a prohrálo jen dvakrát, z toho jednou s Jirnami, dobrovické tedy čeká velmi těžký zápas. Hraje se v sobotu 27. října již od 10:15.

FK Dobrovice 1:2 FK Pěnčín - Turnov
Bartoš - Tuma (77' Bým), Vladyka, Mrvík, Zbončák (46' Pečínka) - Cigánek, Miškovský D., Patočka, Jílek - Ansuma, Boško (46' Beran F.) Diváků: