FK Dobrovice - FK OEZ Letohrad

19.08.2013 Kategorie: Tým A

Dobrovice hrající o udržení vedoucí příčky začala utkání s osmým Letohradem aktivně. Už ve 2. minutě se Froněk řítil na balon vyslaný Bémem, gólman Volšík u něj ale byl o chlup dříve. Pět minut na to oklamal část diváků Cigánek, jehož přímý kop z 25 metrů jen těsně minul pravou tyč a rozvlnil boční síť. Za hosty vystrčil růžek Linhart, který sám potáhl míč středem hřiště a potom ho poslal kousek nad břevno.

První gól přišel ve 20. minutě po dlouhém autu Béma, ve vápně jedním z protihráčů ztečovaném přímo k noze volnému Osvaldovi. Další zásah mohli domácí přidat třeba po některém z nebezpečných centrů Golovka, avšak nestalo se tak a se závěrem poločasu přebrali aktivitu hosté. Dostali se však pouze k několika rohovým kopům, nikoli k vážnějšímu ohrožení Kanavalovy brány.

S úvodem druhé půle vyběhl na podmáčený trávník Boško namísto Miškovského a trenérovi Hejnovi se záhy odvděčil za důvěru. Golovkovi na pravém kraji nechali protihráči dostatek prostoru na přesný centr, Boško si na něj naskočil, hlavou míč srazil k pravé tyči a návdavkem předvedl dvě oslavná salta.

Jenže hosté, neúnavně povzbuzovaní malou, leč hlasitou skupinkou svých fandů, se ještě nevzdávali. V 62. minutě zahrozil Štěpán, jehož hlavička už už mířila do odkryté části brány, Kanavala ale zastoupil obránce Novák. Na hřiště se po měsíci a půl od zranění stehenního svalu vrátil Martin Vajgl a domácí hned mohli z jeho přímého kopu navýšit vedení, Lukášovu efektní teč ve výskoku špičkou boty ale brankář vyškrábl nad břevno. Místo toho se radovali hosté. Přímý kop kousek za levým rohem vápna rozehrál Vaniš a Kanavalem vyboxovaný balon dorazil hlavou do sítě Lorenc. Picava v tu chvíli obdržela první letošní gól na domácí půdě.

Od kombinační hry se Dobrovičtí stále častěji uchylovali k nakopávaným míčům a to svědčilo navnaděným hostům, kteří se stejně jako na konci prvé půle začali dostávat do hry. Jenže trenérovi Hejnovi vyšlo i další střídání. Do útoku vyslal nevyužitého stopera Vladyku a ten v 78. minutě hlavou uklidil Golovkův přímý kop k tyči bezmocného Volšíka. Protihráči mu v pokutovém území dopřáli tolik volnosti, že ke skórování téměř ani nemusel odlepit nohy od země.

Až tento gól se ukázal býti rozdílovým, neboť 5 minut před koncem hosté ještě jednou snížili. Autor branky Pokorný dostal od Tomáše Jedličky pas do ideální pozice před osamoceného Kanavala. Podařilo-li by se potom hostům využít některou z dalších dvou příležitostí, bylo by po zápase mezi dobrovickými příznivci hodně neveselo a Dobrovice by přišla o body, které si za valnou část zápasu zasloužila. Jenže Jedlička z první daleko přestřelil a v poslední minutě si Kanaval poradil jak s Linhartovou střelou, tak s Pokorného dorážkou. Vítězstvím o jediný gól umožnila Picava Nové Pace uzmout si zpět vedoucí příčku. Při shodném počtu bodů i rozdílu ve skóre nyní konkurenti vedou díky většímu počtu vstřelených gólů.

Příští neděli zajíždí Dobrovičtí borci na půdu nevyzpytatelných Svitav, hraje se od 14:30 zimního času.