1. FK Nová Paka - FK Dobrovice

10.09.2012 Kategorie: Tým A

Místo v základní sestavě Dobrovice si od zápasu s Jirnami udržel gólman Kratochvíl. V obraně opět nastoupil Pečínka místo Zbončáka, který zůstal v záložní řadě, na její druhé straně vyběhl Mrklas a do základu se poprvé od zranění vrátil David Miškovský. K domácímu týmu se před zápasem připojila nová posila zvučného jména, bývalý brankář Slavie Praha Michal Vorel, zůstal však jen na lavičce, na rozdíl od taktéž ještě stále čerstvé posily útoku Nigerijce Allisona Alawariho.

Utkání nemělo jasného papírového favorita a podle toho se od počátku vyvíjelo. Domácí předvedli několik centrů do vápna, žádný však nevyužili. První šanci si tak připsali hosté. Ansuma se v 7. minutě objevil sám s míčem proti brankáři Kanavalovi, který si však s jeho střelou z hranice vápna poradil. Hra se dál přelévala ze strany na stranu až v 21. minutě dostal domácí Povr přesný míč na pravé straně hřiště, potáhl ho směrem k dobrovické bráně, vystřelil a i přes Kratochvílovu teč vsítil první gól.

Šance se i poté střídaly na obou stranách. V těch největších vychytal Kratochvíl domácího Vícha a na druhé straně Kanaval Miškovského, dorážka šla mimo. Ještě před koncem poločasu však pro hosty přišly další špatné zprávy. Nejprve opustil hřiště na nosítkách Mrklas a poté Dobrovice podruhé ve dvou zápasech střídala brankáře, tentokrát vynuceně, když se zranil i Kratochvíl.

Do druhého poločasu se hosté pustili s nad to navýšenou vervou. Na jejich kontě se však nehromadily góly, ba dokonce nijak výrazně ani gólové příležitosti, spíše jen žluté karty. A druhou branku přidali domácí. V 62. minutě po jednom z faulů zahrávali přímý kop skoro z půlky hřiště a míč, který se snesl do vápna, usměrnil do sítě již zmíněný Allison Alawari.

Hosté se však nevzdali. Uběhlo sotva několik minut a taktéž z přímého kopu snížili. Míč uvedl do pohybu kdo jiný než Tomáš Cigánek a jeho projektil obešel novopackou zeď i několik dalších hráčů včetně domácího brankáře. Hosté ucítili novou šanci na zvrat v zápase a v 72. minutě se jim skutečně podařilo podruhé skórovat. Srovnávací gól však nebyl uznán pro ofsajdové postavení střelce Ansumy.

Poslední velkou příležitost měl v 84. minutě Jílek, když střelou zprava zakončil zajímavě se vyvíjející dobrovický tlak. Míš však skončil vytečován na roh. Utkání tak skončilo těsnou výhrou Nové Paky. Dobrovice se opět propadla o jednu pozici, po desátém kole je na 6. místě. Příští týden ji čeká domácí zápas s Pěnčínem, týmem z dolních pater tabulky. Hrát se bude v sobotu 20.10. od 15:30. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

1. FK Nová Paka 2:1 FK Dobrovice
Kanaval - Kordík, Borovička, Macháček, Jisl - Povr, Pivrnec, Rozsévač, Vích (90' Lehovec) - Socha (64' Ptáček), Allison (86' Vavrinec) Diváků: