Dobrovice - Most 9.4.2016

28.03.2016 Kategorie: Tým A

Třítisícová Dobrovice přivítala 70-tisícový Most. Baník, před pár lety ještě prvoligový, se dnes vinou vleklých finančních potíží potácí v pásmu sestupu do divize, a jeho hra tomu odpovídala. Domácí do utkání vlétli s pořádnou vervou a hosté nestíhali. Jediná malá, ale o to podstatnější část pole, kde Mostečtí dlouho dominovali, bylo jejich malé vápno. Na brankáři Divkovićovi, případně na jeho obráncích, ztroskotalo jen v prvé půli nejméně pět vyložených gólových příležitostí!

Hned ve třetí minutě dostal Volf balon za obranu, Divković si na jeho střelu jen lehce sáhl, ale i to stačilo vracejícímu se obránci, aby ji včas dohnal a odkopl. Mostecký strážce potom vyrazil střelu Rudolfa a ta Sodomova z hranice šestnáctky těsně přelétla břevno. Ve 12. minutě Dobrovičtí vyšachovali hostující obranu, Sodoma na konci akce přihrál Justovi metr před zívající bránu, sklepnutý balon se ale z brankové čáry nepochopitelně stočil zpět do pole a obránci jej odkopli! Deset minut na to Volf hlavou prodloužil Rudolfův centr na Justa, mezi nímž a opuštěnou bránou už stáli jen dva obránci, Justova střela je ale trefila! Neskutečný festival zahozených tutovek uzavřel ve 27. minutě Sodoma, který zcela volný na malém vápně vypálil z otočky a Divković jeho pokus opět s obrovským štěstím vytlačil těsně vedle tyče.

Pět minut před koncem půle potom domácí schytali ledovou sprchu! Ex-ligista Jindráček si za vápnem vzal míč, srovnal si ho a na jeho prudkou, ale skvěle umístěnou střelu si Bartoš sáhl, ale mimo tři tyče ji nevytěsnil. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1, ačkoli průběhu hry a obrovské dobrovické převaze by rozhodně spíše odpovídalo 4:0.

Naštěstí pro domácí zůstala mostecká obrana i po změně stran stejně prostupná. Hned ve 46. minutě prokličkoval Volf až před Divkoviće a prostřelil jej, pro tentokrát ho ale ještě stihli zachránit obránci. Když se nedařilo útočníkům, musel je nakonec zastoupil stoper Váňa - ve 47. minutě usměrnil do sítě Osvaldův přímý kop. Jakoby z domácích spadla nervozita a hosté vyčerpali zásobu nevídaného štěstí. Dobrovice totiž vzápětí dokonala obrat! Rudolf pronikl zprava do šestnáctky a Sodoma jeho prudkou přízemní přihrávku zarazil zblízka do sítě!

Deset minut na to zatančila Lukášova hlavička po břevně a odražený míč napálil nad bránu Sodoma. V 70. minutě vytáhl Divković další dobrý zákrok proti střele Osvalda. Dobrovice potom trochu polevila a Mostečtí se na chvíli vrátili do hry. Vyrovnáním zaváněla střela Kasala, Bartoš ji vyrazil na roh. Definitivní klid na domácí kopačky vnesl až Miškovský, který si po zranění zahrál na jaře poprvé a hned vstřelil svůj premiérový třetiligový gól. Tři minuty před koncem zužitkoval Rudolfovu přihrávku přesnou střelou k tyči.

Dobrovice zůstává devátá a v neděli před polednem zavítá na půdu jedenáctého Převýšova.

FK Dobrovice - FK Baník Most 1909 3:1

Branky: 47. Váňa, 49. Sodoma, 87. Miškovský - 41. Jindráček

Dobrovice: Bartoš – Novák, Soběslav, Lukáš, Váňa – Rudolf (89. Březina), Krystan, Osvald, Just (56. Bernát) – Volf (78. Boček), Sodoma (66. Miškovský)

Most: Divković – Čada, Černý, Chábera, Šíša (56. Štefko), Jindráček, Marák (89. Macháček), Kura, Hejda, Belej (61. Koudelka), Hájek (80. Kasal)

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Špindlerová. Diváci: 210.