Dobrovice - Tachov 28.10.2015

06.10.2015 Kategorie: Tým A

Boleslavský deník, Karel Jedlička:

Drtivému tlaku Dobrovice Západočeši zpočátku odolávali. V 6. minutě sám před brankářem Houdkem ještě neuspěl Boček, pak se dvakrát ukázal Just, ale první zakončení mu z prázdné brány vykopl obránce Habart a Vajglův přetažený centr potom nasměroval jen do boční sítě. Kiks tachovského Matase při zpracování míče nepotrestal ani Volf, bylo to ale jediné selhání dobrovického ostrostřelce.

V 19. minutě poslal Patočka dlouhý pas na Justa a jeho luxusní přihrávku Volf doklepl do prázdné brány. Zápas ale ještě dostal zápletku, po chaotické hlavičkované v domácím vápně dorážel zblízka Ruda – 1:1.

Nervózní prostřední část zápasu utnul opět Volf, po Osvaldově skvělé kolmici jemným obloučkem přehodil Houdka v 61. minutě a v 77. se dočkal po úprku od půlící čáry hattricku – 3:1. Tachovští hrou na náhodu prokazovali, proč jsou na hřištích soupeřů nejhorší v soutěži. V posledních minutách navíc za hrubé fauly dostali čtyři žluté karty a bývalý plzeňský hráč Stanislav Purkart místo koučování od lavičky neustále spílal rozhodčím. Ti si u něj neudělali očko ani v 85. minutě, kdy Kotyza umotal tři protihráče, až míč zastavil Habart rukou ve vápně. Z penalty dal výsledku konečnou podobu Vajgl.

FK Dobrovice - FK Tachov 4:1

Branky: 19., 61. a 77. Volf, 85. Vajgl (pen.) - 29. Ruda

Dobrovice: Bartoš - Novák, Hruška, Váňa, Vajgl - Just (59. Rudolf), Krystan (59. Kotyza), Osvald (86. Miškovský), Patočka, Boček (70. Bernát) - Volf (78. Sodoma)

Tachov: Houdek – M. Šácha (74. Tříska), Knakal, Ruda, Matas, P. Šácha (55. Folejtar), Habart, Staněk, Kravar, Hrdlička, Dvořák (86. Beneš)

Rozhodčí: Rejžek – Kouba, Štuk. Diváci: 250.