Dobrovice - Domažlice 21.5.2016

11.05.2016 Kategorie: Tým A

Slunné květnové odpoledne bylo kulisou střetnutí dvou týmů ze středu třetiligové tabulky. Osmá Dobrovice hostila šesté Domažlice a zatímco domácí v utkání potvrdili dva dobré předchozí výsledky, hosté o další prohru prodloužili neúspěšnou sérii, která je vyřadila z bojů o čelo tabulky.

Domažličtí přitom začali dobře. V úvodu byli lepší, v sedmé minutě nebezpečně, ale o metr nad břevno vypálil Mužík a v 15. minutě už šli do vedení. Rohový kop rozehráli na krátko, na centr Mužíka si naskočil Bauer a hlavičkou s odrazem o zem překonal Bartoše.

Dobrovice ale pomalu přebírala aktivitu. V 21. minutě se ke klesajícímu přímému kopu Vajgla předklonil Lukáš a jeho hlavičku musel hostující gólman Šiman vyškrábnout zpod břevna. Ve 26. minutě se zleva k bráně vydal Vajgl, se střelou chvíli otálel, nakonec ale vypálil perfektně do vzdálenější šibenice a Šiman se musel opět vytáhnout. Domácí tím získali roh, jako všechny dnešní standardky jej rozehrál Vajgl, Šidlo hlavou prodloužil na zadní tyč a Miškovský zblízka uklidil balon do zívající brány!

Od této chvíle už byli domácí jasně lepším z obou mužstev. Novák výborným centrem oslovil Miškovského, který z voleje vypálil nebezpečně, těsně ale netrefil, stejně jako Sodoma po přihrávce Bočka. V poslední minutě poločasu hosté zastavili Krystanův průnik za cenu rohového kopu. Ten nejprve odvrátili, ale následný centr Krystana, prodloužený hlavou Soběslava, našel před bránou střelce Sodomu, který hostům druhým dobrovickým gólem náležitě znepříjemnil cestu do šaten!

Po změně stran se Domažličtí chvíli snažili o návrat do utkání, v 50. minutě je ale poslala do kolen třetí inkasovaná branka. Rychlý brejk po odvráceném přímém kopu prodloužil Sodoma před bránu na Bočka a ten Šimana nekompromisně propálil. Nešťastní hosté už se pak na mnoho nezmohli a naopak, nebýt vynikajícího výkonu jejich brankáře, mohli odjet s daleko krutějším debaklem. Šiman výtečným zákrokem zastavil prudkou hlavičku Osvalda, později si poradil i s nájezdem Rudolfa a s hlavičkou Volfa, mezi tím ale v 62. minutě nedosáhl na Vajglovu tvrdou přízemní střelu k tyči, která určila konečné skóre 4:1 pro domácí.

Dobrovice odehrála výborný zápas, zvítězila zcela po právu a udržela osmou příčku tabulky. V dalším kole ji čeká okresní derby - doma přivítá sestupem ohrožené šestnácté Benátky.

FK Dobrovice - TJ Jiskra Domažlice 4:1
Branky: 27. Miškovský, 45. Sodoma, 50. Boček, 62. Vajgl – 15. Bauer
Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Váňa, Šidlo (72. Březina) – Boček (55. Osvald), Krystan, Soběslav, Vajgl (88. Bernát) – Miškovský (65. Rudolf), Sodoma (55. Volf).
Domažlice: Šiman – Roubal, Mužík (78. Javorský), Beránek, Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Braun, Lešek (65. Došlý), Buršík (52. Špírek), Kyndl (65. Hrdlička).
Rozhodčí: Kapoun – Teuber, Baum. Diváci: 210.