Dobrovice - Žižkov 26.9.2015

13.09.2015 Kategorie: Tým A

Před utkáním se s aktivní kariérou oficiálně rozloučila jedna z dobrovických fotbalových legend - Pavel Antoš, střelec, který během 19 sezón v dobrovickém dresu 229 góly v 506 utkáních pomohl k postupu z okresního přeboru do divize a poté podobně rezervě do 1.A třídy. Dnes už třetiligová Dobrovice potom rozehrála utkání s jinou legendou - žižkovskou Viktorií. Ta však svým výkonem ilustrovala problémy, v jakých se v poslední době potácí.

Hostujícího brankáře Brauneise překonala hned v první minutě hlavička Volfa, střelec se ale nacházel v ofsajdovém postavení. Další náznak šance měl stejný hráč, když ho Boček uvolnil překvapivou patičkou, Brauneis byl ale u míče včas. Potom už začaly létat nebezpečné centry na druhé straně hřiště a Dobrovice přežila několik gólem zavánějících situací. Ve 12. minutě hasil Novák odkopem z brankové čáry, chvíli na to odvrátil centr přímo k noze žižkovského Štočka, jehož rána zblízka ale naštěstí pro domácí trefila stopera Hrušku.

Žižkov byl blízko gólu, šance ale nevyužil a ve 38. minutě přišel trest z první vážnější šance domácích. Míč se od Rudolfa přes Osvalda a Volfa kombinací na jeden dotek vrátil k Rudolfovi, kterého v posledním okamžiku zastavil faulem Avdič a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Vajgl. Jen tři minuty na to Krystan z obklíčení tří obránců prostrčil balon do brejku Volfovi a ten lobem přes bezmocného Brauneise rozjásal publikum podruhé.

Hned po změně stran se zleva do brejku řítil Volf, obstřelil gólmana a těsně i bránu. V 55. minutě se do takřka totožné situace dostal Boček a tentokrát se trefil správně k tyči - 3:0. Šanci mu připravili Sodoma a Volf dvěma hlavičkami na středu hřiště, žižkovská obrana jen přihlížela. Deset minut poté Sodoma obral obránce o balon, vyměnil si ho s Volfem a krásnou střelou z 22 metrů pod břevno završil žižkovskou devastaci.

Dědek měl pořádný zákrok až v 67. minutě proti střele Štočka zblízka. V 85. minutě potom Váňa podrazil Marka tlačícího se do šance a nařízenou penaltu proměnil v čestný úspěch hostů Podrazký. Na druhé straně mohl potupného bůra završit Osvald po přiťuknutí Janošíka, jeho tečovaná střela ale zamířila těsně nad břevno. Třetí pokutový kop zápasu nařídil sudí v jeho poslední minutě za stažení dobrovického Hrušky po rohovém kopu. Šanci na branku hned v prvním zápase po dlouhém zranění odmítl střídající David Miškovský nedůraznou střelou po zemi. To nejlepší, co Žižkov v Dobrovici předvedl, byl jeho neúnavný fanklub a Dobrovice po zásluze zvítězila 4:1.

Další zápas čeká Dobrovické v neděli 4. října od 16 hodin na půdě Jiren.

FK Dobrovice - FK Viktoria Žižkov 4:1

Branky: 37. Vajgl (pen.), 42. Volf, 54. Boček, 64. Sodoma - 83. Podrazký (pen.)

Dobrovice: Dědek - Novák, Váňa, Hruška, Vajgl - Rudolf (72. Březina), Krystan, Osvald, Boček (75. Janošík) - Sodoma (64. Miškovský D.), Volf (70. Patočka).

Žižkov: Brauneis – Šandera, Podrazký, Štoček (71. Hanuš), Dočekal (60. Marek), Veselý (46. Hurka), Křeček (60. Gebert), Mareš, Avdić, Volek, Macháček (60. Konyeha)

Rozhodčí: Klupák – Klapoun, Krupka. Diváci: 350.