Benešov - Dobrovice 16.9.2015

01.09.2015 Kategorie: Tým A

V zápase vloženého 18. kola zavítala Dobrovice na půdu předposledního Benešova, který jako jediný z třetiligových týmů ještě nevyhrál v základní hrací době. Dobrovičtí po většinu utkání prokazovali vyšší fotbalové kvality a o gól vedli, domácí se jim ale vyrovnávali bojovností a v závěru šťastně vyrovnali, jenže vzápětí hrubou obrannou chybou vrátili svým hostům plný bodový zisk.

V úvodu se domácím dařilo nepouštět hosty do šancí. Vydrželo jim to do 25. minuty, kdy si Just zpracoval centr na prsa a zblízka vypálil a brankář Štěpánek musel vytáhnout velmi pohotový zákrok. O deset minut později už ale kapituloval, když nad ním přeletěl centr Rudolfa a Bernát na zadní tyči míč uklidil do sítě. Chvíli před pauzou mohl dobrovické vedení navýšit Just, po Vajglově centru prudce hlavičkující těsně vedle šibenice.

Po změně stran domácí hráči zabrali a vytvořili si jednu dvě příležitosti, mířili ale vysoko nad Dědkovu bránu. Na druhou stranu dvakrát pelášil Kotyza, ale zakončení obou brejků šlo vedle tyčí benešovské brány. Potom už přišel strhující závěr jako podle hollywoodského scénáře. Tři minuty před koncem Dědek přehlédl, že má za zády protihráče, položil si balon na zem, byl o něj obrán a situaci vyřešil faulem. Uviděl žlutou kartu a na nařízenou penaltu, provedenou zkušeným Laštovkou, si sice sáhl, míč ale s odrazem od tyče přesto skončil za jeho zády. Šťastní domácí hráči už nastavovali klíny padajícímu bodovému zisku, jenže v nastavení vyrobili fatální chybu při Dědkově dlouhém odkopu. Sodoma jejich stoickou obrannou řadou jen prolétl a sólo chladnokrevně zakončil. Chvíli na to se do brejku utrhl také Boček, jeho střelu ale domácí gólman vyrazil a více už se toho v zápase neudálo.

Dobrovice se dalším tříbodovým ziskem posunula na devátou příčku, nejvýše ze všech nováčků soutěže. Další utkání ji čeká v neděli od 16:30 v Kolíně.

SK Benešov – FK Dobrovice 1:2

Branky: 88. Laštovka (pen.) – 36. Bernát, 91. Sodoma

Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Rudolf (83. Boček), Krystan, Kotyza (85. Sodoma), Bernát (54. Patočka) – Just (78. Březina), Volf (74. Osvald)

Benešov: Štěpánek – Preisler, Zákostelský, Štancl, Večera (79. Braný) – Laštovka, Skopec – Rejhon (65. Vrňák), Čapek, Balata (77. Svoboda) – Šíma (54. Kučaba)

Rozhodčí: Rejžek. Diváci: 120.