Jiskra Ústí n. Orlicí - FK Dobrovice

02.07.2012 Kategorie: Tým A

O Ústí jsme věděli dvě věci: mají problémy s obranou (ve třech zápasech inkasovali 8 gólů) a pardubické béčko si po zápase na jejich půdě hodně naříkalo na nepřízeň rozhodčího. První problém vyřešili. Do obranné řady se jim vrátil Tomášek, který první zápasy neodehrál z pracovních důvodů, a celá defenzíva výrazně zlepšila hru. Druhý „problém“ zřejmě domácím nevadí, jak se ukázalo v průběhu zápasu.

Dobrovického trenéra Marušku naopak v posledních zápasech trápí ofenzíva, důvodem jsou však hlavně zranění. Čech se asi na trávu nepodívá ještě dlouho, nad Bulířem visí otazník, zatím ale určitě hrát nemůže, a Miškovský si odpočine ještě alespoň dvě kola. Beran zatím moc nezazářil a Mrklas se dostává do hry po zranění. V útoku vedle Ansumy proto v Ústí nastoupil Jílek. Na jeho místo na kraji zálohy se zezadu posunul Zbončák. Do hry se vrátil alespoň Gába, postavil se na své místo uprostřed zálohy, a Cigánek se mohl přesunout na kraj středové řady.

Takto poskládané mužstvo bohužel nevstoupilo do zápasu příliš šťastně. Už v 5. minutě si nepokrytý Pászto našel ve vápně centr Felcmana a šikovnou hlavičkou poslal míč mimo dosah Bartoše – domácí vedli 1:0. Ani v následujících minutách se dobrovickým nedařilo uzmout dirigentskou taktovku utkáníz rukou dobře bránícího domácího mužstva. 240 převážně domácích fanoušků naopak několikrát nervózně poposkočilo na sedačkách při dalších šancích svých oblíbenců. Pászto střílel těsně nad, Smejkal zase kousek vedle a Vaňous pořádně prověřil Bartoše pěknou střelou z 25 metrů.

Až ve 34. minutě přišla první významnější šance hostů. Cigánek poslal centr na Ansumu osamoceného před domácím brankářem, dobrovický kanonýr se ale hlavou nedokázal trefit mezi tyče. Tou dobou už vedle něj na hřišti chyběl nevýrazný Jílek, kterého nahradil Mrklas. Hostující celek se vzpamatoval a zbylou čtvrthodinku prvního poločasu odehrál mnohem lépe. Těsně před pauzou si druhou velkou příležitost vypracoval Ansuma, když prokličkoval mezi obránci až na hranici vápna, poté však naneštěstí nevypálil přesně.

Druhý poločas sice opět lépe zahájili domácí, z nebezpečného přímého kopu však nic nevytěžili. Poté už převzali aktivitu hosté. Avšak obrana soupeře a bohužel také píšťalka sudího je nepustily do blízkosti domácí brány. Čím více se zdálo zřejmé, že hosté tentokrát gól prostě nevstřelí, tím více se domácí blížili svému druhému. Po Smejkalových centrech hlavičkovali těsně vedle Hudec a Roupec a sám Smejkal ze 20 metrů orazítkoval Bartošovu tyč. Tou dobou také ze zápasu odstoupil zraněný obránce Tuma, nahradil jej Bým.

Zápas gradoval v samotném závěru. V 88. minutě se vystřídavší Boško dostal ve vápně šťastně k míči, vystřelil však mimo ústeckou bránu. Na druhé straně se v nastaveném čase po závaru stejně nezaslouženě dostal k odraženému balonu Roupec, na rozdíl od našeho útočníka jej však i z nulového úhlu dokázal dostat pod břevno.

Dobrovice tak utrpěla první letošní porážku a propadla se o jednu příčku na 6. místo. Stejný počet sedmi bodů má také Kutná Hora, Nová Paka, Náchod a Mšeno, druhý Dvůr Králové má bodů 10 a zatím suverénně vedoucí Jirny neztratily ani bod. Semily, náš příští soupeř, jsou dvanácté se třemi body za tři remízy.

Jiskra Ústí n. O. 2:0 FK Dobrovice A
Neoral – Roupec, Hudec (Šebrle), Felgr, Tomášek, Felcman (Kukla), P. Falta, Vaňous, Pászto, Smejkal (R. Ráb), Knápek Diváků: