A tým zakončil první týden přípravy výhrou nad zahraninčím soupeřem

18.07.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Oberlausitz Neugersdorf  4:0 (2:0)

A tým zakončil první týden přípravy víkendem na kondičním soustředění v Heřmanicích, na kterém se trenéru Hejnovi hlásilo 21 hráčů. Součástí soustředění bylo i první přípravné utkání, ve kterém byl v pátek 13. července dobrovickým soupeřem FC Oberlausitz Neugersdorf, hrající 4. nejvyšší německou soutěž. Německý tým byl a stále je velmi populární mezi českými hráči, kteří si tam díky jeho blízkosti k českým hranicí prodlužují svou fotbalovou kariéru. V minulosti za něj nastupovali například Jiří Štajner, Jan Nezmar nebo Jan Flachbart a aktuálně je na soupisce německého klubu hned pět českých fotbalistů. K utkání s Dobrovicí ale přijel německý soupeř s hráči širšího kádru a juniory.

V utkání, které se hrálo v heřmanickém areálu tréninkového komplexu na velmi dobře připraveném hřišti se nejprve obě mužstva oťukávala, ale hned z první vážnější akce se v 10. minuntě trefil nádherně z voleje po centru do vápna  na zadní tyč kanonýr Volf. Poté s několik standardními situacemi zahrozili hosté, ale Dobrovická obrana vše vyřešila bez větších potíží. Ve 30. minutě přišla další šance dobrovických, ale po skvělá kombinaci na jeden dotek zakončil Petlička pouze do tyče. Z dalšího útoku domácích se dostal do šance opět Volf, ale zblízka přestřelil branku hostí. Do kabin šli domáci ale přeci jen s dvoubrankovým náskokem, když po další kombinaci z levé strany nekompromisně zakončil k levé tyči navrátilec v dobrovické sestavě Sodoma.

Do druhého poločasu trenér Hejno poslal zcela odlišnou jedenáctku hráčů, i tak se dobrovickým podařilo ještě dvakrát skórovat. Nejprve Miškovský zvýšil na 3:0 a v závěru dal utkání gólovou tečku Pelyak, který se prosadil po centru ranou z malého vápna. Hosté neměli ve druhém poločase jedinou vážnější šanci.

Branky: 10. Volf, 38. Sodoma J., 59. Miškovský, 86. Pelyak 4:0

FK Dobrovice 1. poločas: Dařina - Novák Jakub l, Routek, Soběslav, Tvaroha, - Fotr, Osvald, Žaloudek, Petlička - Volf, Sodoma Jiří
FK Dobrovice 2. poločas: Binder - Novák Jakub ll, Malý, Soběslav, Pelyak - Kostka, Krystan, Petrlák, Vajgl - Miškovský, Sodoma Ondřej
Absence: Bernát, Bartoš.

V sobotu 14. července byl v plánu další přípravný zápas s celkem Divize B Brandýsem nad Labem, ale zástupci tohoto klubu se den před utkáním omluvili, protože nedali z důvodu několika absencí dohromady ani jedenáctku fotbalistů, která by mohla do zápasu nastoupit. Utkání tak bylo zrušeno a dobrovičtí fotbalisté místo toho absolvovali tréninovou jednotku.

Další přípravné utkání je v plánu ve středu 18. července od 18 hodin s nováčkem divize C FK Velké Hamry. Utkání se hraje na hřišti v Rejšicích.