A tým zakončil anglický týden výhrou na hřišti nováčka z Čížové

04.09.2017 Kategorie: Tým A

TJ Sokol Čížová - FK Dobrovice 1:3 (1:1)

A tým FK Dobrovice po výhrách 4:1 doma nad Štěchovicemi a 2:1 po penaltách v Benátkách nad Jizerou zakončil anglický týden utkáním 4. kola ČFL na hřišti nováčka soutěže Sokola Čížová. Sokol jakožto nováček tohoto ročníku České fotbalové ligy byl před utkáním v tabulce předposlední a na svém kontě měl po čtyřech odehraných zápasech bod za prohru s Vyšehradem na penalty.

První šanci utkání měli dobrovičtí již v 5. minutě, když po centru z levé strany nechala domácí obrana zcela volného Volfa, ale ten zakončením mezi penaltou a malým vápnem nedostal ve stoprocentní šanci balon do sítě. Po této šanci byli dobrovičtí i nadále více na míči a dobrým presinkem nutili domácí rozehrávku k chybám. V 21. minutě ale paradoxně právě hosté první inkasovali. Domácí rozehráli ze středu pole kolmicí na Nečase, který vystřelil po zemi k pravé tyči a Bartoš na střelu z nějakých dvaceti metrů nedosáhl. Zřejmě toho dobrovický brankář moc neviděl, protože na tu střelu reagoval celkem pozdě. Dobrovičtí zvýšili aktivitu a ve 38. minutě jim bylo odměnou srovnání skóre. Peljak vybojoval z pozice levého beka balón, přenesl hru na pravé křídlo, odtud se dostal míč k Adamu Fotrovi, ten si ho na levou nohu a střelou k levé tyči zase z dvaceti metrů dostal míč poprvé za Satrapu! Do poločasu už ani jeden z týmů neměl výraznější převahu ani velké šance, a tak se do kabin šlo za stavu 1:1.

V 53. minutě se domácí už už radovali z vedoucího gólu, ale radost jim zhatil rozhodčí odpískáním postavení mimo hru. V 65. minutě potom rozhodčí Starý domácí hráče ani fanoušky svým verdiktem nepotěšil znovu, když za hraní rukou ve vápně odpískal proti domácím penaltu. K její exekuci se postavil Marek Sedláček a pravou nohou poslal míč po zemi k levé tyči do protipohybu Satrapy! Vedení hostů pojistil v 75. minutě Dominik Kostka, který si po rohovém kopu z pravé strany našel odražený míč a střelou po zemi k pravé tyči dostal hosty do vedení 3:1. Domácí se snažili se zápasem ještě něco udělat, ale chyběl jim jak čas, tak potřebná kvalita a tak se už na výsledku nic nezměnilo.

Dobrovičtí tak mají po pěti odehraných kolech na svém kontě čtyři vítězství a figurují na skvělé třetí pozici tabulky.

TJ Sokol Čížová - FK Dobrovice 1:3 (1:1)

Branky: 21. Nečas Radim - 38. Fotr Adam, 67. Sedláček Marek (pen.), 74. Kostka Dominik

TJ Sokol Čížová: Satrapa – Janoch, L. Dvořák, P. Janda, Jirouš, Nečas, Zahrádka, Rozhoň, Michal Held (C), D. Novák, M. Kočí (85. Tomášek)

FK Dobrovice: Bartoš – J. Novák, Routek, Sedláček, Peljak (51. Fialka), A. Fotr (81. Eliáš), Žaloudek, Krystan (C) (88. Tvaroha), Osvald (84. Husenský), Bernát, Volf (17. Kostka)

Výsledky ostatních utkání 4. kola a tabulka po pěti odehraných zápasech zde.

FK Dobrovice 21.10.
vs. So