A tým vyhrál ve Velimy na penalty a drží první příčku

18.09.2019 Kategorie: Tým A

FC Velim - FK Dobrovice 1:2 n. p. (0:0)

Velmi opatrné utkání se hrálo ze strany domácí Velimi a hosty z Dobrovice. Diváci museli čekat na branky až do poslední desetiminutovky, a protože nakonec každý ze soupeřů vsítil po jednom gólu, museli nakonec o vítězi rozhodnout penalty.

Již ve 4. minutě poslal Kukal míč do vápna na nabíhajícího Jíchu, který mířil nad. Zápas se hrál velmi opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První poločas to bylo utkání spíše o soubojích ve středu hřiště a šancí bylo pomálu. Párkrát ze střední vzdálenosti vypálili domácí Vocel a Kopáček, ale vždy jen do připraveného brankáře Bartoše nebo vedle. Hosté se snažili hrozit ze vzduchu, jednou musel zasahovat domácí brankář Drápela, když centrovaný míč mířil přímo do brány a po následném rohu hlavičkoval jeden z hráčů hostí nad branku. V závěru měl obrovskou šanci Víšek, ale střelou z deseti metrů trefil obránce Dobrovice.

Taktika hry z obou stran se nezměnila ani po přestávce. Hra se více odehrávala opět ve středu hřiště a pár náznaků šancí přišlo jen po standardních situacích. V 77. minutě vykopával hostující brankář, ale jako první hlavičkoval domácí Petrů, který přehodil celou obranu hostí a Jícha běžel sám na bránu, ve vápně poté elegantně zasekl a obešel dva protihráče, ale jeho zakončení bylo ještě zblokováno. Míč se však k Jíchovi vrátil, posunul ho na Kukala, ale ještě u toho byl faulován a pískala se penalta. Tu sám faulovaný Jícha proměnil - 1:0. V 85. minutě se k míči dostal střední záložník hostí Cigánek, prošel lehce středem, dostal se až do vápna a zakončil na zadní tyč a srovnal stav utkání - 1:1. Utkání tak museli rozhodovat až penatly, ve kterých byli úspěšnější dobrovičtí, kteří si tak z Velimi odvezli dva body a jsou i po 6. kole v čele tabulky soutěže.

FC Velim - FK Dobrovice 1:2 n. p. (0:0)

Branky: 80. Jícha Jan (pen.) - 85. Cigánek Tomáš

FK Dobrovice: Bartoš – Pečínka, Macko, Murárik, Klain - Zelinka, Cigánek - Haetchi (90.Vejvoda), Kořínek (78. Kopecký), Vajgl – Miškovský David (82.Tuma).

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Klíčany