A tým vydřel výhru nad Brozany a je třetí

27.08.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 2:1 (1:1)

Dobrovičtí fotbalisté pokračují v nahuštěném programu. V sobotu 25. srpna sehráli již pátý ostrý zápas během 14 dnů. Zatím se ale zdá, že anglické týdny s hracími dny víkend - středa - víkend zatím Dobrovici nadmíru svědčí,  neboť s výjimkou prohry na penalty v Karlových Varech odešla ze všech utkání jako vítěz. Naposledy odnesly dobrou formu dobrovických fotbalistů Brozany, i když tentokrát se vítězství rozhodně nerodilo snadno.

S výpravou Brozan přijel v roli trenéra také vicemistr Evropy z roku 1996 Jiří Němec, který právě zde v Dobrovici završil svou hráčskou kariéru. A již v 5. minutě musel sledovat, jak jeho tým poprvé inkasuje. Volf před velkým vápnem potupil protihráče jesličkami, čímž uvolnil Tomáše Osvalda a nejlepší letošní dobrovický střelec přesnou střelou napnul síť. V 8. minutě ale již mohlo být vyrovnáno. Benda pěknou patičkou poslal do šance Tichého, který zakončoval zblízka po zemi. Domácí brankář Bartoš mu dobře zmenšil úhel a míč vyrazil na roh. Prvních pětadvacet minut utkání byla Dobrovice lepší, dobře a rychle kombinovala. Ale v 26. minutě inkasovala. Routek nedůrazně bránil Chukwudi Chukwumu a do té doby neviditelný nigerijský útočník z levé strany prostřelil Bartoše. Vedení mohl vrátit na stranu Dobrovice vzápětí Volf. Po Osvaldově rohu ale hlavičkoval na bližší tyči zblízka jen do brankové konstrukce! Ve 35. minutě Miškovský prodloužil hlavou na Bernáta, před ním couval Mešić a bez cizího zavinění upadl na trávník, takže mohl dobrovický záložník zleva postupovat sám na brankáře. Ten však jeho tutovku vyrazil a ani Volfovi dorážka z těžké pozice nesedla.

Ve 2. poločase hra trochu ztratila tempo. Na dobrovických byla patrná snaha strhnout vedení na svou stranu, ale šance měli paradoxně spíše hosté. Tak jako v 50. minutě, kdy si Studecký naběhl na zadní tyč na přetažený centr a bez přípravy z úhlu vypálil. Nebýt Bartošova pohotového zákroku, byl to jistý gól. Hned o dvě minuty později Brozany vyrazily po nepřesné přihrávce Ondřeje Soběslava ve středovém kruhu do přečíslení čtyři na tři, Chukwuma si míč přehodil na pravačku a nádhernou střelou orazítkoval tyč. V 56. minutě přišel okamžik, který se později ukázal jako jeden z klíčových. Dva rohy po sobě měli k dispozici hráči Dobrovice. Ani z jednoho neohrozili Přemysla Lipše, naopak po vráceném centru brankáře Brozan faulovali. Ten musel být ošetřován, ještě se zkusil vrátit do hry, ale nakonec ho v 62. minutě musel vystřídat Zdeněk Vávra. A právě ten se podepsal pod druhou inkasovanou brankou v síti Brozan. V 68. minutě nejprve neudržel v náručí Volfovu střelu, pak se za poskakujícím míčem úplně zbytečně vydal až na velké vápno a tam na závěr povalil Miškovského. Penalta! K té se postavil Volf a i když mu hostující gólman střelu napoprvé vyrazil, z dorážky se již domácí kanonýr nemýlil. Hosté měli pak ještě jednu dobrou příležitost ke srovnání. V 81. minutě se po rohu prosadil k prudké hlavičce Freitas, Bartoš ji pouze ztlumil a míč uklidil z brankové čáry až Petlička! Do více šancí se už hosté nedostali, a to i přesto, že k tomu měli o sedm minut delší poločas. Právě o tolik se totiž rozhodl nastavit rozhodčí Hocek. Jak k takovému číslu došel nebylo ovšem jasné nikomu na stadionu, ošetřování brankáře Lipše zabralo tak tři minutky, jiné prodlevy ve hře nenastaly. Dobrovičtí i tak dokázali svůj náskok uhájit a připsali si tak již třetí vítězství ve čtyřech utkáních.

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 2:1 (1:1)

Branky: 5. Osvald, 69. Volf – 26. Chukwuma

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr (65. Petlička), Žaloudek, Osvald (89. Krystan), Bernát (65. Kostka) – Volf (84. Petrlák), Miškovský (74. Sodoma)

SK Sokol Brozany: Lipš (62. Vávra) – Mešić, Cibulka, Šimral, Freitas (85. Šollar) – Vlček (78. Marič), Eliáš (76. Farkaš), Studecký, Tichý – Benda, Chukwuma

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 17.11.
vs. So