A tým trochu překvapivě doma podlehl Litoměřicku

01.05.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Litoměřicko 2:3 (0:2)

Ačkoliv postavení obou mužstev v tabulce naznačovalo jasnou záležitost pro domácí Dobrovici, šestibodový rozdíl radil být v předzápasových soudech přeci trochu zdrženlivější. Vítězství hostů je přeci jen mírným překvapením, a to i proto, že dobrovičtí rozhodně nepodali špatný výkon.

Úvod zápasu patřil domácím, hosté se několikrát ubránili za cenu odkopů, které však většinou končily na kopačkách hráčů v bílomodrých dresech a byly tak začátkem nového šturmování na bránu Litoměřicka. Že si ze začátku své premiéry v litoměřickém dresu v ČFL tolik zachytá snad Adam Ordelt nepředpokládal. A už vůbec ne, že na hřišti pobyde pouhých 24 minut, poté co se v šesté minutě při svém zákroku udeřil hlavou o tyč své branky, byl přeci jen po dalších 18 minutách vystřídán. Následné vyšetření v mladoboleslavské nemocnici odhalilo lehký otřes mozku. V brance ho nahradil Jan Plachý, ovšem to už bylo v době, kdy hosté, pro drtivou většinu díváků překvapivě, vedli 2:0. Nejprve se v 18. minutě  prosadil Jakub Trýzna, který zakončil přízení centr Radka Dvořáka. O dvě minuty na to domácí háč Vajgl namazal Davidu Surmajovi, ten pak dárkem nepohrdl a přesnou ranou k tyči navýšil vedení. Ještě hůře mohlo být pro dobrovické ve 36. minutě, kdy po vyhraném Surmajově hlavičkovém souboji běžel sám na brankáře Dědka Petr Výborný, který se ale naštěstí neprosadil. Situace tak byla v poločase pro Dobrovici vážná, nikoliv však zoufalá.

Plamínek naděje na dobrý výsledek rozdmýchal již v 58. minutě Marek Volf, který z dorážky propasíroval míč za záda hostujícího brankáře Plachého. Ještě ale nestihla utichnout radost v ochozech dobrovického stadionu, když se do situace tváří v tvář brankáři Dědkovi opět dostal Petr Výborný, tentokrát si ovšem počínal přesněji a vybíhajího gólmana po zemi na zadní tyč obstřelil a obratem vrátil hostům dvoubrankový náskok. Dobrovičtí se ale nevzdali, vytvořili si tlak a dostávali se i do dobrých brankových příležitostí. Jednu z nich se podařilo v 79. minutě proměnit opět Marku Volfovi. Dobrovici tak zbývalo něco málo přes deset minut na to s výsledkem něco udělat. Do vápna hostí létal jeden ostrý centr za druhým, ale ke kýženému efektu už snaha domácích nevedla, a tak všechny tři body putují do Litoměřicka.

FK Dobrovice - FK Litoměřicko 2:3 (0:2)

Branky: 58. Volf Marek, 79. Volf Marek - 18. Trýzna Jakub, 20. Surmaj David, 59. Výborný Petr

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Vajgl (43. Peljak) – Fotr (81. Tvaroha), Krystan, Osvald, Kostka (46. Soběslav), Volf – Miškovský (31. Žaloudek)

FK Litoměřicko: Ordelt (25. Plachý) – Šimkovský, Šustr, Maršálek, Hanuš (54. Kacafírek) – Trýzna, Husenský, Valenta (19. Štancl), Dvořák – Výborný (85. Zbudil), Surmaj (60. Luong)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních zápasů naleznete zde.

FK Dobrovice 22.09.
vs. So