A tým si svou bilanci na hřištích soupeřů ve Štěchovicích nevylepšil

15.05.2017 Kategorie: Tým A

TJ Štěchovice - FK Dobrovice 3:1 (2:1)

Utkání 27. kola České fotbalové ligy začalo ve Štěchovicích zostra. Diváci ještě neměli možnost se ani pořádně usadit a domácí již vedli 1:0, když se domácím podařilo hned v 5. minutě přetavit první vážnější útok v první branku utkání, když na konci rohového kopu Vernera stál Lukáš Batka, který dokázal hlavou překonat hostujícího brankáře Havránka. A hned o pět minutě později mohli domácí vedení zvýšit, když další zakončení Batky skončilo na brankové čáře, podle posouzení rozhodčích ji však balon celým svým objemem nepřešl, a tak se skóra neměnilo. Dobrovice kontrovala zakončením Nováka, která však domácího brankáře Vašáka příliš neohrozilo. Vyrovnání se ale hosté přeci jen dočkali, když se ve 24. minutě se ve vápně po dlouhém autu nejlépe zorientoval Dordević. Pár minut poté se domácí Busta neúspěšně pokusil vrátit vedení na stranu Štěchovic. Více nebezpečná byla šance z 39. minuty, to musel Havránek konečky prstů vyrazit Batkovo zakončení. Odměny za aktivitu se dočkali domácí pár vteřin před odchodem do kabin, balon se po standardce Vernera odrazil k Hřebečkovi, který dokázal v těžké pozici vyslat zajímavý pokus, kterým Havránka překvapil a zároveň překonal.

Šanci na vyrovnání mohli mít dobrovičtí po pěti minutách druhého poločasu, ale Osvald při přečíslení ztroskotal na Pavlíkovi. Pojišťovací třetí trefu přidali domácí v 62. minutě, kdy zkušený dobrovický stoper Lukáš rozehrál nesmyslnou malou domů, kterou vystihl domácí Verner, obešel vyběhnutého Havránka a nabídl balon před prázdnou bránu, kde našel nabíhajícího Batku a ten z bezprostřední blízkosti prázdnou bránu neminul. Průměrná deštivá podívaná mohla získat náboj o deset minut později, ale střídajícího Eliáše nejprve Vašák vychytal a při následné dorážce hostující hráč se slavným hokejovým přijmením minul bránu. Dobrovičtí se marně pokoušeli o snížení, ale když se v poslední velké šanci utkání v 87. minutě mezi tři tyče netrefil Lukáš, utkání skončil vítězstvím domácích 3:1.

Branky: 5. Batka Lukáš, 45. Hřebeček Stanislav, 62. Batka Lukáš - 24. Dordevič Boban

TJ Štěchovice: Vašák – Švejda (K), Busta, Kučera, Košata – Mareš, Pavlík – Verner, Jakobovský, Hřebeček (64. Maruš) – Batka.

FK Dobrovice: Havránek – Novák, Routek, Lukáš, Fialka (55. Jakubec) – Tvaroha (K), Žaloudek, Osvald, Bernát (46. Golovko) – Dordević (72. Kalíšek), Strnad (63. Zikmunda).

Tabulka a výsledky ostatních zápasů zde.