A tým rozmnožil své bodové konto o dva body za výhru po penaltách nad Převýšovem

25.09.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Převýšov 0:0 (0:0) 3:2 n. p.

Dobrovičtí fotbalisté přivítali v rámci utkání 7. kola ČFl na svém hřišti SK Převýšov. Utkání začala o o něco dříve oproti úřednímu termínu, aby se diváci stihli přesunout do nedaleké Mladé Boleslavi na šlágr 8. ligového kola proti lídru tabulky Viktorii Plzeň. Dobrovičtí chtěli napravit poslední domácí zaváhání 1:2 proti Písku a naopak potvrdit úspěch z minulého kola, ve kterém vyhráli na hřišti Polabanu Nymburk 1:3.

Zhruba 15 minut před výkopem se v Dobrovici hustě rozpšelo a déšť už po dobu zápasu neustal. Možná i proto se z počátku hrálo především ve středu hřiště, ale ve 15. minutě se do první vyložené šance dostali hosté. Urbanec se uvolnil před velkým vápnem, utekl svému strážci, ale tváří v tvář Dědkovi rozvlnil jen ochrannou síť za jeho bránou. V 21. minutě měli hosté další tutovku. Hynek ideálně přihrávkou do strany uvolnil Krajáka, který ale svou šanci prováhal a pak zakončil nad bránu. A ve 32. minutě měli hosté dokonce dvojitou šanci! Živný využil zaváhání Marka Sedláčka na velkém vápně, vydal se sám proti brankáři, kterému udělal kličku a upadl. Rozhodčí ale jasně ukázal, že to bylo po vypíchnutí míče, a pokračovalo se ve hře. K Živnému se míč po pár vteřinách vrátil a zblízka nastřelil jen nohy stojícího Dědka.

Na začátku druhého poločasu konečně mohli skórovat také domácí. Ve 48. minutě se hostující brankář Petr vydal vyboxovat přímý kop domácích, jenže to se mu vůbec nepovedlo a Volf ho obloučkem přehodil. Převýšov zachránil obránce Věchet, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry. V 70. minutě nebezpečně centroval domácí Krystan, jeho centr ale akrobatickou obrannou hlavičkou odvrátil hostující Veselka a rychlý brejk Převýšova zakončil střelou metr nad břevno Hynek. Do konce zápasu si už ani jeden tým další větší šanci nevypracoval, a tak o vítězi museli rozhodnout penalty.

V penaltovém rozstřelu neuspěli hned tři hostující střelci, a protože za domácí svou penaltu neproměnil jen Sedláček, zůstal bod navíc  v Dobrovici.

FK Dobrovice - SK Převýšov 0:0 (0:0) 3:2 n. p.

FK Dobrovice: Dědek – J. Novák, Routek, M. Sedláček, Tvaroha – Eliáš (63. Kostka), Žaloudek, Osvald, Krystan (83. Peljak), Bernát (77. Fotr) – Volf

SK Převýšov: Petr – Veselka, T. Sedláček, Černý, Špidlen – Hynek (81. Zezula), Věchet, Kraják, Labík, Urbanec – Živný (68. Bastin)

Tabulku ČFL i výsledky zbylých utkání naleznete zde.

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2