A tým padl na Vltavíně brankou z penalty

22.05.2019 Kategorie: Tým A

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 1:0 (0:0)

V utkání 28. kola ČFL se v Holešovicích utkali na jaře paběrkující hosté z Dobrovice a o postup do 2. ligy stále usilující domácí. Ti disponují nejproduktivnější útokem ligy, což se jim ale proti hostům dlouho nedařilo prokázat. Naopak již ve 4. minutě mohli jít do vedení hosté, když se Volf prosadil ve vápně a jeho křížná střela po zemi letěla těsně vedle. Ve 13. minutě přišla tutovka Vltavínu - Tichý ubránil Sodomu a odkopem přes hlavu založil brejk, Špaček utekl do samostatného nájezdu, jenže Truksu tváří v tvář nepropálil. Ve 22. minutě byl znovu blízko gólu Marek Volf, jehož prudká hlavička z 10 metrů mířila těsně vedle Koblencovy levé tyče. O dvě minuty později domácí Hovorka uvolnil Eichlera, ten si odtlačil beka a prudce vypálil na zadní tyč. Brankář Truksa vyškrábl na roh. Ve 30. minutě domácí zahrávali přímý kop. K jeho exekuci se postavil Ondřej Šípek a krásnou ranou otřásl přední tyčí dobrovické brány. Ve 37. minutě se konečně prosadil Volf, ale jeho branku rozhodčí pro útočný faul neuznal. O minutu později Šípek znovu rozezvučel brankovou konstrukci, když jeho táhlá střela trefila břevno dobrovické svatyně.

Na začátku druhé půle zahrával Vltavín roh a ve vzniklé skrumáži viděl sudí Pastyřík faul hostujícího Osvalda a odpískal penaltu pro domácí. Dobrovický hráč při střele mírně zahákoval Veselého. K penaltě se postavil Šípek a tentokrát se mi povedlo dostat míč mezi tři tyče a poslal Vltavín do vedení. Právě penaltový viník Osvald v 63. minutě po výměně míče s Tvarohou vylákal gólmana z brány a přihrál pod sebe Kühnelovi, jehož křížná dělovka minula domácí svatyni o metr. Osvald měl příležitost ještě jednou vykoupit se ze svého penaltového zákroku, když v 81. minutě zahrával přímý kop. Ten ale bohužel z brankové čáry vyhlavičkoval domácí hrdina utkání Šípek. Dobrovice byla po přestávce lepší, ale pátý zápas za sebou neskórovala a za své čtyřleté působení v ČFL neuhrála na Vltavínu ani bod.

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 1:0 (0:0)

Branky: 58. Šípek

FK Loko Vltavín: Koblenc – Hovorka, Tichý, Rada, Podzimek – Eichler (82. Pouzar), Špaček (54. Zoubek), Uvíra, Abena (67. Láncz), Šípek – Veselý (90.+1 Fencl)

FK Dobrovice: Truksa – Kühnel, Routek, Soběslav, Klain – Petlička (61. Bernát), Žaloudek, Petrlák (61. Tvaroha), Osvald – Volf, Sodoma

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Klíčany