A tým skončil druhý na kvalitně obsazeném turnaji v Benátkách

10.08.2020 Kategorie: Tým A

Dobrovický A tým sehrál v sobotu 8. srpna dlouhodobě plánovaný letní turnaj v Benátkách nad Jizerou a představil se na něm ve výborném světle, když obsadil skvělé druhé místo po tom, co nejprve porazil domácí mužstvo a ve finále těsně podlehl účastníkovi ČFL FK mladá Boleslav U21.

SK Benátky nad Jizerou - FK Dobrovice  1:3 (1:1)
Branky: Miškovský D., Bartoš (pen.), Zelinka.
FK Dobrovice: Bartoš - Zelinka, Hůlka (55. Macko), Pečínka, Klain - Kučera - Cigánek, Korec (60. Kohout), Kořínek (35. Miškovský R.) - Miškovský D. (55. Kopecký), Tomíček.

První utkání hráli dobrovičtí s domácími, kteří každoročně hrají o čelo čelo divizní skupiny C. Utkání hrané na skvělém nově otevřeném hřišti v Benátkách začali dobrovičtí s favoritem turnaje s mírným respektem, ale zároveň s cílem domácím co nejvíce znepříjemnit vstup do turnaje. Ze začátku domácí dominovali na míči, ale až na pár centrů do dobrovickéoh vápna, které s přehledem vyřešil Bartoš, se takřka k ničemu nedostali. Po deseti minutách se po kombinaci z levé strany dostali do zakončení také dobrovičtí, ale Kořínkova rána z vápna na zadní tyč minula branku. Po dalších dvou minutách se opět z pravé strany dostali dobrovičtí znovu do vápna, střelu Davida Miškovského ale domácí srazili na roh. Ten zahrával Martin korec, který našel nádherně ve vápně Davida Miškovského, který se zavěsil do vzduchu a hlavičkoui pod břevno poslal hostující tým do vedení. Domácí po inkasované brance zvýšili tempo, ale jejich kombinace většinou končili před hranicí vápna dobrovických, jejichž defenziva pracovala na jedničku, případně situaci řešil s přehledem gólman Bartoš. Ve 35. minutě se domácí ale přeci jen dočkali, když se po sérii rohů prosadili v pokutovém uzemí. Hosté ještě reklamovali útočný faul na brankáře Bartoše, ale marně.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí drželi míč, ale bez myšlenky a bez nápadu, a hra hostů se soustředila na rychlou kombinaci s rychlým přechodem do útoku. V 68. minutě hosté skvěle ve středu hřiště domácím sebrali míč napadáním, přes střed hřiště Korec dostal míč za obranu na Tomíčka, který šel ze strany sám na branku, domácí zatáhli ve vápně za záchranou brzdu a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než nařídit pokutový kop pro Dobrovici. k jeho exekuci se postavil Bartoš a ranou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci. Ihned za tři minuty bylo opět veselo, kdy po dalším kombinaci ze středu hřiště se octil Korec zcela sám tváří v tvář domácímu brankáři, který jeho pokus sice vyrazil, ale pouze k dobíhajícímu Zelinkovi, který zvýšil do prázdné branky na 1:3. Domácí se již na nějaký větší odpor nezmohli a hostující mužstvo se tak zcela po právu a zaslouženě posunulo do finále turnaje.

Ve druhém velmi pěkném utkání bohatém na branky  porazil FK MB U21  Horky nad Jizerou 3:2 (2:2) a v utkání o třetí misto si Benátky nad Jizerou poradili s Horkami nad Jizerou 3:1 (1:1). Benátky měli v tomto utkání drtivou převahu a od debaklu zachránil hosty Gabriel v brance.

FK MB U21 - FK Dobrovice 1:0 (1:0)
FK Dobrovice: Bartoš (46. Kocmich) - Pečínka, Hůlka (65. Bartoš), Macko, Klain - Kučera - Kohout, Miškovský R., Kořínek (60. Tomíček) - Miškovský D. (36. Kopecký) Korec.

Ve  finálovém utkání se tedy dobrovičtí utkali s mladíky z FK MB U21, kteří hrají čelo ČFL skupiny B. Utkání se hrálo v 35stupňovém vedru a oba soupeři si v něm sáhli až na hranici svých sil. Mladoboleslavští mladíci na tom byli sice o něco lépe v pohybu, jinak se ale utkání v prvním poločase odehrávala mezi vápny. Boleslavští měli v prvním poločace dvě šanci. Nejprve se po rohu dostali k odraženému míči a koníčkem o zem z voleje trefili břevno dobrovické branky.  Z druhé šance už bohužel dobrovické potrestali, když hosté po centru z pravé strany nezachytili náběh útočníka, který na přední tyči zcela sám zakončoval hlavou a vstřelil první a taky jediný gól utkání. Dobrovičtí se sice dostávali k zakončení, ale neproměňovali šance. Nejprve Korec po skvělé kombinaci ze středu hřiště šel zcela sám na domácího brankáře, ale bohužel ho pouze nastřelil do náruče. Za deset minut se skvěle uvolnil Radek Miškovský a po nádherné kolmici šel opět sám na domácího brankáře a taktéž neproměnil, kdy mu pouze nastřelil nohy.

Ve druhém poločase se utkání již dohrávalo, kdy domácí se dostali po brejku do šance kterou také proměnili, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Z dobrovické strany přišel největší tlak v poslední desetiminutovce, kdy hosté doslova spálili vše, do čeho kopli. Dvakrát Kopecký, dvakrát Korec, jednou Macko a dvakrát Bartoš - všechny střely buď minuly branku, nebo jim chyběla razance. Hráčům Dobrovice nepřálo ani štěstí. Po závěrečném hvizdu rozhodčího většina aktérů padla únavou na trávník. Nutno dodat že, se obě utkání odehrála v čase 2x40 min.

Sportovní manažer FK Dobrovice Libor Novák hodnotil utkání následovně: "Turnaj měl velice vysokou kvalitu s velmi kvalitními celky z vyšších soutěží. Musím proto pochválit celé mužstvo za předvedené výkony, kdy bylo po taktické i herní stránce velmi kvalitní v obou utkáních. Hráči si sáhli na dno svých fyzických sil, jsem rád i za pohár za druhé misto. Hodně mě těší také cena pro Ondru Bartoše za nejlepšího brankáře celého turnaje. V následujícím týdnu nás již čeká generálka s dalším kvalitním soupeřem, rezervou prvoligového FK Pardubice. Tímto bych chtěl také pozvat všechny příznivce dobrovického fotbalu na sobotu 15. srpna na dobrovický stadion, kde bude oficiálně otevřeno nově zrekonstruované hřiště s bohatým doprovodným programem od rána až do večerních hodin."