A tým na podzim dál válí a po výhře ve Štěchovicích se vyhřívá na druhé příčce tabulky

04.09.2018 Kategorie: Tým A

TJ Štěchovice - FK Dobrovice 1:2 (0:1)

Dobrovičtí fotbalisté pokračují v podzimním zápasovém kvapíku a je nutno říci, že zatím ve skvělé herní pohodě. V neděli 2. září nastoupili na hřišti Štěchovic k již šestému zápasu sezóny a připsali si další vítězství. Dobrovický trenér Hejno nasadil do zápasu vzhledem k náročnému programu několik hráčů z lavičky, takže se na hřiště od začátku podívali například Sodoma nebo Malý.

I s pozměněnou sestavou se hosté dostali již v 10. minutě do vedení. Pomohla jim k tomu minela domácího brankáře Řeháka. Ke špatně mířené střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Miroslav Petrlák. Jeho střelu, která šla přímo do náručí domácího brankáře si Řehák nechal propadnout přímo mezi nohama. Takováhle chyba se jen tak nevidí. Hned ve 13. minutě se chybou prezentoval i dobrovický brankář Bartoš. Ten zaváhal při výběhu na centr, ale jeho chyby domácí naštěstí nevyužili. Ve 32. minutě si Krystan povodil domácího Díla a jeho střílený centr vyrazil Řehák jen tak tak na roh. I závěrečné minuty poločasu patřily Dobrovici. Ve 43. minutě se těsně před hranicí vápna dostal k míči Fotr. Jeho prudké střele chybělo velmi málo, aby trefila bránu. O dvě minuty později Petrlák poslal velmi dobrý míč pro dobrovického Sodomu, ten ale měl problém se zpracováním a do zakončení se dostal až tehdy, kdy ho stíhal domácí obránce. Jeho střelu dokázal brankář vyrazit na roh.

Dobrovice byla v prvním poločase lepší, ale do druhého nevstoupila nejlépe. Již ve 48. minutě bylo totiž vyrovnáno! Po kombinaci ve vápně soupeře se k míči dostal Martin Novák, který skákavou střelou uklidil míč k pravé tyčce. A v 54. minutě mohlo již být pro Dobrovici zle nedobře. Busta si dokázal vyskočit do obrovské šance, jeho nádhernou hlavičku k levé tyčce ale dokázal hostující brankář vytěsnit na roh. A tak v 68. minutě znovu udeřila Dobrovice. Po krásné kombinaci se po Miškovského přiťuknutí dostal do dobré střelecké pozice ve vápně Miroslav Petrlák, který nechytatelnou bombou poslal hosty do vedení. V 76. minutě mohl znovu vyrovnat domácí Novák. Míč se v malém vápně připletl do chumlu domácích i hostujících hráčů. Naštěstí pro Dobrovici se hostujícím obráncům povedlo míč odkopnout. Ten ale našel pouze hráče Štěchovic, který poslal velmi dobrý pas na Nováka. Jeho střela z voleje, ale mířila pouze nad břevno. V 86. minutě mohl rozhodnout Volf. Do rychlého brejku se dostal na levé straně Bernát, jeho nízký centr našel těsně před malým vápnem právě Volfa. Ten jen těsně netrefil branku, jeho střela šla několik centimetrů od levé tyče. O chvíli později se do další velké šance dostal hostující Volf, nedokázal ale správně usměrnit hlavičku, která šla těsně vedle levé tyčky. Dobrovici to ale už mrzet nemuselo. Vítězství dovedla do zdárného konce a se třinácti body se osamostatnila na druhé příčce třetiligové tabulky. V příštím zápase doma hostí v sobotu 8. září Písek.

TJ Štěchovice - FK Dobrovice 1:2 (0:1)

Branky: 48. Novák – 11. Petrlák, 68. Petrlák

TJ Štěchovice: Řehák – Busta, Košata, Pavlík, Volešák (82. Milojevič), Kučera (K), Batka, Díl, Novák, Jakobovský, Kučaba

FK Dobrovice: Bartoš – Krystan, Soběslav, Malý, Tvaroha, Fotr, Žaloudek, Petrlák (84. Novák st.), Kostka (57.Bernát), Miškovský (K), Sodoma (59. Volf)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Sokol Živanice