Čtvrté přípravné utkání áčka a čtvrtá výhra

30.07.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Viktorie Žižkov B 5:1 (2:1)

V sobotu 28. července nastoupila Dobrovice k dalšímu přípravnému utkání, ve kterém jí byl soupeřem nově rodící se tým rezervy žižkovské Viktorky, který bude v nadcházející sezóně hrát pražský přebor. Utkání se hrálo v sousedních Kosořicích na skvěle připraveném trávníku, kam hosté dorazili se sedmi posilami širšího kádru druholigového Á týmu.

V utkání hraném ve velkem vedru začalo lépe domácí mužstvo, když již ve 4. minutě po centru Bernáta  z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle levé tyče Sodoma. Uběhla minuta a domácí již vedli, když po dlouhém nákopu Malého za hostující obranu se skvěle individuálně prosadil Sodoma, obešel i brankáře a střelou do prázdné branky dostal domácí do vedení. V 11. minutě se hosté po domácí ztrátě míce a individuální akci Jelínka dostali do přečíslení, velký závar před svou brankou ale Bartoš vyřešil a míč ukryl ve svém náručí. V 18. minutě se do dalšího zakončení dostali hosté, Bazalova střela doprostřed branky ale skončila jen u Bartoše. V 21. minutě sehráli domácí pěknou kombinaci na jeden dotek, míč se dostal po ose Novák - Petrlák až na zakončujícího Bernáta, který zkusil z 25 metrů technickou střelu a jen těsně minul levou tyč branky hostů. Následně vybojoval míč ve středu hřiště Petrlák a zakončil z 25 metrů, jeho střelu ale hostující brankář vyrazil. V 31. minutě našel Fotr skvělým centrem na přední tyči neobsazeného Sodomu a ten dal hlavou na 2:0. Hostům se podařilo odpovědět hned po dvou minutách, kdy po rohu a závaru ve vápně domácích snížili na 2:1. Ve 39. minutě našel Novák centrem ve vápně Sodomu a ten hlavičkoval opět těsně vedle. Ve 42. minutě se hosté po rychlé kombinace dostali k zakončení, ale Jelínkovu střelu skvěle vyrazil Bartoš na roh.

Před druhým poločasem došlo k několika střídáním na obou stranách. Hned v 50. minutě spálil velkou šanci domácích Volf, když poslal svou ránu z 12 metrů těsně vedle pravé tyče branky hostů. V 59. minutě se po dlouhém nakopu Dařiny  a prodloužení hlavičkou Sodomy dostal balon až na Volfa, který přehodil vyběhnuvšího brankáře hostí a dal na 3:1. Poté přebrali aktivitu hostů a několika dobrými kombinacemi se dostali na dostřel branky domácích, ale buď vše vyřešila dobře fungující obrana, nebo brankář Dařina. V poslední čtvrthodině se ještě po dvou akcích jako přes kopírák dvakrát změnilo skóre. Nejprve po kolmici mezi stopery v 77. minutě využil Kostka své rychlosti, unikal sám na branku a našel ještě lépe postaveného Petličku, který do prázdné brány zvýšil na 4:1.   V 90. minutě se opakovala totožná akce, jen se střelcem Kostkou, kterému přihrával Tvaroha.

V posledním přípravném zápase se dobrovičtí utkají v sobotu 4. sprna na domácím hřišti v Dobrovici s Čechií Vykáň, která po letech v divizi C sestoupila do krajského přeboru. Čas výkopu utkání bude ještě upřesněn.

Branky: 5. Sodoma, 31. Sodoma, 59. Volf, 77. Petlička, 90. Kostka
FK Dobrovice: Bartoš (46. Dařina) - Jakub Novák l , Malý(40. Žaloudek), Routek, Vajgl (46. Tvaroha)  - Fotr (46. Kostka), Krystan, Petrlák (46. Osvald), Bernát (46. Petlička) - Volf (73. Fotr), Sodoma (65.Petrlák)
FK Viktoria Žižkov: Dlabola - Krejdl, Saňa, Vilotič, Stříž - Beňo, Bazal, Mucha, Vild, Jelínek - Dočekal